Riik Valga ja Lõuna-Eesti haigla sünnitusosakondade kahjumi katteks raha ei anna

 (31)
Valga haigla
Valga haigla, mille sünnitusosakond suletakse 1. juulistFoto: Anni Õnneleid

Valga haigla, mille sünnitusosakond on määratud sulgemisele ning Võrus asuv Lõuna-Eesti haigla riigilt sünnitusosakondade kahjumi katteks raha ei saa.

Lõuna-Eesti haigla, Põlva haigla ja Valga haigla pöördusid peaministri ning tervise- ja tööministri poole taotlustega katta sünnitusosakondade tööst tulenevad selle aasta kahjumid. Lõuna-Eesti haigla ja Põlva haigla puhul käis jutt 200 000 ning Valga haigla puhul 100 000 eurost.

Peaminister ning tervise- ja tööminister toetavad Põlva haiglale 200 000 euro eraldamist käesoleva aasta puudujäägi katteks, et tagada Põlva haiglas sünnitusabi kvaliteet üleminekuperioodi jooksul kuni sünnitusosakonna sulgemiseni vastavalt haigla nõukogu otsusele. Puudujäägi katmine lähtub kohaliku kogukonna ning Põlva haigla nõukogu soovist säilitada käesoleval ja järgmisel aastal kohapeal sünnitusabi teenus.

Raha eraldamise arutelu AS Põlva Haiglale toimub 2019. aasta riigieelarve menetlemise käigus käesoleva aasta sügisel.

Valga haigla ja Lõuna-Eesti haigla taotlusi pole võimalik võrreldavatel alustel rahuldada. Valga haigla nõukogu on otsustanud, et sünnitusosakond suletakse alates 1. juulist, Lõuna-Eesti haigla puhul ei ole sünnitusosakonna sulgemine päevakorras.