Riik käivitas koroonaviiruse leviku takistamiseks sotsiaalkampaania

 (118)
Valitsuse tellitud sotsiaalreklaam.
Valitsuse tellitud sotsiaalreklaam.Foto: Erakogu, Riigikantselei

Riik käivitas koroonaviiruse leviku takistamiseks sotsiaalkampaania "Lähed välja - levitad viirust. Püsi kodus!", millega kutsutakse inimesi ennetama haiguse levitamist.

"Järgmised kaks nädalat on koroonaviiruse leviku piiramisel kriitilise tähtsusega ja oluline on täpselt järgida viiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud nõudeid," ütles valitsuskommunikatsiooni direktor Urmas Seaver ja lisas, et vaatamata ilusatele kevadilmadele peame lähinädalatel säilitama kõrgendatud ohutunde ja valvsuse.

Tema sõnul on ühiskonnas juba märke nii-öelda koroonaväsimusest, mis võib muuta inimeste käitumist viiruse leviku takistamisel hooletumaks. "Paari nädala jooksul peab oma lähedastega kontakti hoidmiseks jätkuvalt pigem helistama, mitte külla minema. Ka "korraks läbiastumine" võib levitada viirust," ütles Seaver. "Vaid nii saame viiruse levikut vähendada ja hakata naasma tavapärase elurütmi juurde," lisas ta.

Teavituskampaania üldsõnumiks on üleskutse püsida kodus. "Lähikontaktide arvu vähendamine on teadlaste kinnitusel juba aidanud piirata koroonaviiruse levikut. Kampaania loovlahendus on ehitatud näidetele, kui lihtsalt võib reeglite mittejärgimisel oma igapäevase käitumisega viirust levitada," lausus Seaver.

Vastutustundlikkuse kampaania annab elanikele kolm üldist käitumissuunist viiruse leviku piiramiseks - püsi kodus, väldi lähikontakte ja järgi hügieenireegleid.

Seotud lood:

Iganädalane riigikantselei tellitud avaliku arvamuse uuring näitab, et 97%-99% Eesti elanikest on enda hinnangul koroonaviirusega seotud teemadega hästi kursis. 79% elanikest järgib enda hinnangul kõiki viiruse vastu võitlemiseks kehtestatud reegleid ja juhiseid, samas 25% elanikest liigub endiselt väljas sama palju kui tavaliselt.

Kui enamus käib väljas töö või muude kohustuste tõttu, siis iga seitsmes ehk 14% arvab, et tema käitumine ei mõjuta olukorda ja 7% seetõttu, et on tüdinemas kodus istumisest - nende seas on eelkõige 15-24 aastased noored.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!