Riik kaalub ohvriabifondi loomist

 (2)
Vägivald
VägivaldFoto: Anni Õnneleid

Justiitsministeerium on valitsuskabinetile esitanud ettepaneku luua ohvriabifond, kui kurjategija suhtes alustatud täitemenetlus kannatanule tulemust ei anna.

Idee järgi saaks ohvriabi fondi poole pöörduda kannatanud, kellele on füüsilise isikuna kriminaalasjas kuriteoga tekitatud kahju katteks tsiviilhagi välja mõistetud, vahendab ERRi uudisteportaal.

Justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika osakonna nõunik Kätlin-Chris Kruusmaa rääkis ERR-ile, et kahju hüvitamise eelduseks oleks täitemenetluse alustamine ning selle tulemuseta jäämisel vastav avaldus koos kohtutäituri väljastatud tõendiga ohvriabifondile.

"Pärast summa hüvitamist läheb vastavas ulatuses nõudeõigus üle riigile, kes jätkaks kurjategijalt summa sissenõudmist," selgitas ta.

Justiitsministeerium on teinud valitsusele ettepaneku, et loodavat ohvriabifondi võiks hakata administreerima sotsiaalkindlustusamet, kus ohvriabi osakond osaliselt sarnast funktsiooni täidab.

Ettepaneku realiseerimine eeldaks sotsiaalministeeriumilt ja justiitsministeeriumilt seadusemuudatusi, mida algatatud veel pole.