Riik ehitab väikesaarte jaoks viis laeva

 (18)
Riik ehitab väikesaarte jaoks viis laeva
Vaade Kihnu saareleDelfi lugeja foto

Valitsus on eraldanud Abruka, Kihnu, Prangli, Ruhnu ja Vormsi liinidele uute laevade ehitamiseks 340 miljonit krooni.

Teisipäeval siseministeeriumis kogunenud väikesaarte komisjoni koosolekul arutati püsiasustusega väikesaarte rahvastiku, transpordi ja keskkonnakaitsega seonduvaid probleeme. Samuti tutvustati väikesaartega ühenduse pidamiseks vajaliku viie laeva ehitamise projekti, teatas siseministeerium.

Regionaalminister Siim Kiisleri sõnul on kindlustunnet laevaühenduse osas neil saartel oodatud pikisilmi. "Me oleme astumas regionaalpoliitiliselt väga suurt sammu. Valitsus on otsustanud eraldada 340 miljonit krooni Abruka, Kihnu, Prangli, Ruhnu ja Vormsi liinidele uute laevade tellimiseks. Hea on see, et me pole sunnitud otsima hädalahendusi. Need laevad ehitatakse just konkreetsete saarte vajadusi arvestades. Ometi kord on meil projekteerima asudes võimalik ära kuulata ka kohalike inimeste ootused ja vajadused," ütles Kiisler.

Regionaalministri sõnul on uute laevade peamine ülesanne saarte elanike teenindamine. "Püsielanike kõrval mõtleme kindlasti ka turismi elavdamise ja seeläbi töökohtade loomise võimalustele. Kolmas eesmärk on keskkonnasäästlikkus - tahame, et valmivad laevad vastaksid uusimatele keskkonnanõuetele," selgitas Kiisler.

Minister lisas, et laevadele leitakse operaatorid avalike konkursside kaudu.