Riigiprokuratuuril ei õnnestunud advokaati aukohtu alla saada

 (9)
Riigiprokuratuuril ei õnnestunud advokaati aukohtu alla saada
Foto: Rene Suurkaev, Eesti Päevaleht

Advokatuuri juhatus ei nõustunud riigiprokuratuuri taotlusega anda advokatuuri aukohtu alla nädalalehes Eesti Ekspress prokuratuuri kritiseerinud arvamusartikli avaldanud vandeadvokaat Alar Urm.

Riigiprokuratuuri taotlust vaaginud advokatuuri juhatus leidis, et vandeadvokaat Alar Urm ei ole Eesti Ekspressi 28. juunil ilmunud arvamusloos eksinud advokaadi kutse-eetika vastu, vaid tõstatas oma artiklis ühiskonnas eksistreerivaid üldiseid probleeme, kirjutab ERR Uudised.

Samas juhib advokatuuri juhatus kõikide advokaatide tähelepanu sellele, et arvamusartiklite kirjutamisel tuleb olla faktiliste asjaolude kajastamisel täpne ja korrektne ning soovitav on enne artikli avaldamist paluda see edastada endale ülevaatamiseks.

Suvel taotles riigi peaprokurör Norman Aas advokatuuril algatada aukohtumenetlus vandeadvokaat Alar Urmi suhtes, kuna Urmi arvamuslugu "Kohtuvõimu nõrgestamine peab lõppema!" sisaldab faktivigu.

Aasa sõnul ei vasta tõele Urmi väide, mille kohaselt jäid kohtunik Leo Kunman ja tema poeg Janek kelmusesüüdistuses lõplikult õigeks, kui riigikohus otsustas juuni keskel riigiprokuröri kaebust mitte menetleda.