Riigikohtu otsuse tagajärg: Siret Kotka ja Olga Ivanova loobusid Keskerakonna aseesimehe kohast

 (47)
Keskerakonna koosolek 15.02.2016
Siret Kotka ja Olga Ivanova Keskerakonna koosolekul 15. veebruarilFoto: Ilmar Saabas

Riigikohus teatas kolmapäeval, et ei võta menetlusse Keskerakonna kaebust ringkonna- ja maakohtu otsuse peale, millega jäeti Keskerakonna põhikirjamuudatused kinnitamata. Muu hulgas tähendas see, et Keskerakonnal saab olla kaks aseesimeest, kuigi volikogul valiti neid uut põhikirja arvestavalt neli.

Sellise vastuolu tekkimise tõttu esitasid Keskerakonna XV kongressil erakonna aseesimeesteks kinnitatud Siret Kotka ja Olga Ivanova avalduse aseesimehe ametikohalt tagasi astumiseks, teatas Keskerakond.

Keskerakonna aseesimeestena jätkavad Yana Toom ja Jaanus Karilaid.

„Arvestades kohtu seisukohta ning pidades nõu erakonna esimehe ja teiste aseesimeestega otsustasime oma aseesimehe positsioonist loobuda,” ütlesid Kotka ja Ivanova. „Kuna Kadri Simsoni juhitud töörühma muudatusettepanekuid ei registreeritud ja erakonnal ei saa olla nelja aseesimeest, otsustasime sellise lahenduse kasuks.”

„Loomulikult jätkame erakonna juhatuse liikmetena, milleks kongress meile mandaadi andis,” rõhutasid Kotka ja Ivanova. „Soovime Yana Toomile ja Jaanus Karilaidile jõudu aseesimehe kohuste täitmisel ning loomulikult oleme alati valmis nõu ja jõuga aitama.”

Vastavalt veebruaris vastu võetud Keskerakonna juhatuse otsusele täidab Edgar Savisaare äraolekul esimehe ülesandeid aseesimees Yana Toom.