Riigikogust väljajäämine tekitas rohelistele suure võla

 (15)
Riigikogust väljajäämine tekitas rohelistele suure võla
Foto: Andres Putting

Roheliste üle miljoni krooni suurune võlg tekkis maksmata üürist, telefoniarvetest ja palkadest, tunnistavad partei juhid erakonna liikmetele saadetud elektronkirjas.

Roheliste võlakoorem võib olla suuremgi kui esimese hooga välja hõigatud 68 000 eurot, kirjutab Õhtuleht. “Arveid tuleb järjest juurde, sest Tallinna büroo leping pole veel lõpetatud, samuti on osa arveid veel esitamata. Juba alates veebruarist ei ole palka saanud palgalised töötajad,” kurdavad parteijuhid volikogu liikmetele lähetatud kirjas.

Partei juhatus palub riigikokku pürginud 122 kandidaadil tagastada parteile vähemalt nende eest makstud 556eurone kautsjon, lisaks palub partei abi ka eelmisse riigikokku kuulunud saadikuilt — nad võiksid parteid toetada riigikogus teenitud rahaga.

“Juhtus see, et me jäime riigikogust välja. Sellega me nagu ei arvestanud,” nendib partei juhatuse liige Aleksander Laane ja kinnitab, et kuigi partei jätkab tööd ning pankrotiohtu pole, kavatsevad nad oma tegevust kokku tõmmata. Esimese asjana kolitakse välja Tallinnas Toom-Rüütli tänavas asuvast büroost.