Riigikogust välja jäänud Vabaerakond ei lähe laiali

 (15)
Eesti Vabaerakonna särk
Eesti Vabaerakonna särkFoto: Argo Ingver

Kuigi Vabaerakond uude riigikogusse ei pääsenud ja riigieelarvelist toetust enam ei saa, otsustas erakonna juhatus partei tegevust jätkata.

Vabaerakonna esimees Kaul Nurm kinnitas, et erakond jätkab oma tegevust ning lisas, et partei vajab uuenduskuuri, vahendab ERRi uudisteportaal.

"Täname kõiki oma valijaid ja kinnitame, et jätkame tegevust," ütles Vabaerakonna juht Kaul Nurm. Ta lisas: "Vabaerakond vajab uuenduskuuri. Meil on sisukas programm terve Eesti heaks, mille teoks tegemisel peab töö jätkuma".

Vabaerakonna juhatus nentis, et erakond peab valimistulemuste valguses seadma uued sihid. Vabaerakonna esinduskogu koguneb 30. märtsil, et teha valimistest ja selle tulemustest kokkuvõtte ja panna paika tööplaanid tulevikuks.

13. märtsi seisuga kuulus Vabaerakonda 564 liiget. Vabaerakond kogus riigikogu valimistel 6461 häält ehk 1,2 protsenti ning parlamenti ei pääsenud.

Ühtlasi jäi Vabaerakond selle valimistulemusega ilma ka riigieelarvelisest toetusest, mida makstakse parlamendist välja jäänud erakondadele astmeliselt alates kahe protsendi toetuse kogumisest.