Riigikogus alustas tööd erivajadusega inimeste spordi ja liikumisharrastuse toetusrühm

 (12)
Lõpetava valitsuse viimane pressikonverents Stenbocki majas
Toetusrühma juhib Indrek SaarFoto: Tiit Blaat

14 riigikogu liiget moodustasid täna erivajadustega inimeste spordi ja liikumisharrastuse toetusrühma, et aidata kõigiti kaasa sellele, et erivajadustega lastel ja täiskasvanutel oleksid paremad võimalused teha sporti ja olla kehaliselt aktiivsed.

Uue toetusrühma algataja sotsiaaldemokraat Indrek Saare sõnul tahavad riigikogu liikmed edendada nii parasporti kui eriolümpia liikumist, mis hõlmab intellektipuudega inimesi.

„Erivajadustega inimestele tuleb luua teistega võrdväärsed tingimused sportimiseks ja liikumisharrastuse tegelemiseks. See tähendab senisest paremat rahastamist, aga kindlasti ühiskonna teadlikkuse tõstmist sellest, kui oluline on sport ja liikumine erivajaduste inimeste ja tegelikult kogu ühiskonna jaoks,“ ütles toetusrühma esimeheks valitud Saar.

Saadikurühma aseesimeheks valiti sotsiaalkomisjoni aseesimees Helmen Kütt. Sotsiaaldemokraatidest kuuluvad saadikurühma veel Heljo Pikhof, Ivari Padar, Kalvi Kõva, Riina Sikkut ja Jevgeni Ossinovski.

Reformierakondlasi esindavad seal Jüri Jaanson, Liina Kersna ja Kristina Šmigun-Vähi. Keskerakondlast kuuluvad rühma Anneli Ott, Kaido Höövelson ja Dmitri Dmitriev ning EKRE-st Kai Rimmel.