Riigikogu sai kohast loobunud Savisaare asemele uue liikme

 (19)
Vaba mikrofon
Vaba mikrofonFoto: Tanel Meos

Parlamendi tänasel erakorralisel istungil andis riigikogu liikme ametivande Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare asendusliige Peeter Ernits. Värske saadiku hinnangul soovib ta parlamendis tegeleda ennekõike õigus- ning riigireformi küsimustega ning liitub seetõttu põhiseaduskomisjoniga.

„Iga rahvasaadiku ülesanne parlamendis on seista enda valijate eest ning käituda nii, et saadiku hääl ei oleks pelgalt kummitempel. Kavatsen aktiivselt suhelda enda piirkonna inimestega ning aidata neil mureküsimusi lahendada. Liialt tihti tundub, et riigikogu on inimestest võõrandunud, taolist olukorda tuleb vältida,“ sõnas värske riigikogulane Peeter Ernits.

Ernits jätkas: „Tänavuse suve üheks kuumemaks teemaks on kerkinud riigireformi küsimused ning tegemist on mulle väga südamelähedase valdkonnaga. Põhiseaduskomisjonis saan ma antud valdkonnaga aktiivselt tegeleda ning omapoolseid ettepanekuid esitada.“

Ernits on kauaaegne ajakirjanik ja enne riigikokku siirdumist töötas ta Tallinna Kesklinna Valitsuse avalike suhete nõunikuna. Riigikogu valimistel kogus Ernits Jõgeva- ja Tartumaal kandideerides 824 häält.