Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimeheks sai Jaak Madison

 (54)
Kohtumine EKRE fraktsiooni liikme Jaak Madisoniga
Jaak MadisonFoto: Kristjan Järv

Riigikogu komisjonid valisid täna endale esimehed ja aseesimehed. Põhiseaduskomisjon valis esimeheks Eesti Konservatiivsesse Rahvaerakonda (EKRE) kuuluva Jaak Madisoni, aseesimeheks sai Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liige Indrek Saar.

Põhiseaduskomisjon arutab põhiõiguste kaitse üldisi küsimusi ning menetleb põhiseaduslikke institutsioone käsitlevaid eelnõusid. Madison on ühtlasi ainuke EKRE liikmest riigikogu komisjoni esimees.

Komisjoni kuuluvad liikmetena Andrei Korobeinik ja Oudekki Loone, Mart Nutt, Hanno Pevkur, Paul Puustusmaa, Taavi Rõivas ja Vilja Toomast.

Seotud lood:

Keskkonnakomisjon valis esimeheks keskerakondlase Erki Savisaare ja aseesimees reformierakondlase Yoko Alenderi. Komisjoni kuuluvad Riho Breivel, Peeter Ernits, Heiki Kranich, Igor Kravtšenko, Jevgeni Ossinovski, Kalle Palling ja Üllar Saaremäe.

Kultuurikomisjoni esimees on Keskerakonna liige Aadu Must ja aseesimees Reformierakonda kuuluv Heidy Purga. Komisjoni kuuluvad Helle-Moonika Helme, Signe Kivi, Viktoria Ladõnskaja-Kubits, Katri Raik, Mihhail Stalnuhhin, Kristina Šmigun-Vähi ja Jaak Valge.

Maaelukomisjoni esimees on keskerakondlane Tarmo Tamm ja aseesimees Reformierakonna liige Urmas Kruuse. Komisjoni kuuluvad Merry Aart, Heiki Hepner, Kaido Höövelson, Erkki Keldo, Siret Kotka-Repinski, Ivari Padar ja Andrus Seeme.

Majanduskomisjoni esimees on Isamaa liige Sven Sester ja aseesimees reformierakondlane Kristen Michal. Komisjoni kuuluvad Arto Aas, Annely Akkermann, Kalev Kallo, Mihhail Korb, Kalvi Kõva, Siim Pohlak ja Kai Rimmel.

Rahanduskomisjoni esimees on isamaalane Aivar Kokk ja aseesimees Reformierakonna liige Maris Lauri. Komisjoni kuuluvad Dmitri Dmitrijev, Tiit Kala, Jürgen Ligi, Natalia Malleus, Urmas Reitelmann, Kersti Sarapuu, Riina Sikkut, Andres Sutt ja Aivar Sõerd.

Riigikaitsekomisjoni esimees on Isamaa liige Andres Metsoja ja aseesimees Reformierakonda kuuluv Kalle Laanet. Komisjoni kuuluvad Marina Kaljurand, Johannes Kert, Leo Kunnas, Ants Laaneots, Alar Laneman, Madis Milling, Anneli Ott, Peeter Rahnel ja Martin Repinski.

Sotsiaalkomisjoni esimees on keskerakondlane Tõnis Mölder ja aseesimees sotsiaaldemokraat Helmen Kütt. Komisjoni kuuluvad Urmas Espenberg, Hele Everaus, Jüri Jaanson, Liina Kersna, Priit Sibul, Marika Tuus-Laul ja Viktor Vassiljev.

Väliskomisjoni esimees on Keskerakonna liige Enn Eesmaa ja aseesimees Reformierakonna liige Marko Mihkelson. Komisjoni kuuluvad Maria Jufereva-Skuratovski, Ruuben Kaalep, Raimond Kaljulaid, Eerik-Niiles Kross, Mihhail Lotman, Sven Mikser, Keit Pentus-Rosimannus, Anti Poolamets, Valdo Randpere, Kadri Simson ja Raivo Tamm.

Õiguskomisjoni esimees on Keskerakonna liige Jaanus Karilaid ja aseesimees reformierakondlane Toomas Kivimägi. Komisjoni kuuluvad Marek Jürgenson, Kaja Kallas, Uno Kaskpeit, Kert Kingo, Tarmo Kruusimäe, Heljo Pikhof ja Urve Tiidus.