Riigikogu liikmed moodustasid Eesti-Šveitsi parlamendirühma: saadikutele pakub erilist huvi otsedemokraatia toimimine

 (18)
Olulise tähtsusega riikliku küsimuse „Eesti demokraatia ohud ja väljakutsed“ arutelu, ettekandjad Euroopa Parlamendi liige professor Marju Lauristin, näitleja Jaak Prints ja Riigikogu liige Toomas Jürgenstein.
Riigikogu suur saalFoto: Karin Kaljuläte

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) saadikud moodustasid täna riigikogus Eesti-Šveitsi parlamendirühma, mille eesmärk on Eesti ja Šveitsi sõprussuhete arendamine.

Eesti-Šveitsi parlamendirühma esimees Anti Poolamets (EKRE) ütles, et peale kultuurisuhete pakub erilist huvi ka Šveitsi otsedemokraatia toimimine. "Praegusel koalitsioonil on valmidus rahvaalgatuslike referendumite seadustamiseks. Kindlasti kasutame selles osas ka Šveitsi pikka ajaloolist kogemust,“ sõnas Poolamets.

Parlamendirühma liikmed

Lisaks Anti Poolametsale kuuluvad parlamendirühma Ruuben Kaalep (EKRE), Jaak Valge (EKRE), Leo Kunnas (EKRE) ja Urmas Espenberg (EKRE).

Riigikogus moodustatud parlamendirühmad aitavad riigikogu liikmetel suhelda teiste riikide parlamentidega, viia ellu välispoliitikat ja tutvustada Eestit mujal maailmas. Toetusrühmade kaudu saavad riigikogu liikmed ja fraktsioonid tõmmata tähelepanu konkreetsele teemale ning toetada ja kaitsta kitsama eluvaldkonna huve.

XIV Riigikogu on moodustanud kokku 60 parlamendirühma ja 58 toetusrühma.