Riigikogu liige Aivar Riisalu astus IRLi liikmeks

 (267)
Aivar Riisalu IRLi koosolekul
Aivar Riisalu IRLi koosolekulFoto: IRL

Tänasest on Aivar Riisalu IRLi liige, teatas IRLi riigikogu fraktsiooni aseesimees Kaia Iva.

"Tänasest on IRLi erakonna ja fraktsiooni liige väga isamaaline mees - Aivar Riisalu," kirjutas Iva Facebookis.

Teise erakonna nimekirjas riigikogusse valitud poliitikuna ei saa Riisalu ametlikult IRLi fraktsiooni kuuluda, aga täna otsustas IRLi fraktsioon, et teda koheldakse sellest hoolimata kui fraktsiooni liiget.

Äriregistri andmetel astus Riisalu eile Keskerakonnast välja. Riisalu kuulus Keskerakonda 1996. aastast, ta valiti 2011. aastal Harju- ja Raplamaalt riigikogu liikmeks. Järgmistel valimistel kavatseb Riisalu kandideerida IRLi nimekirjas.


„Aktiivses poliitikas jätkan alates tänasest IRLi ridades. Otsustasin liituda IRLiga, kuna näen seal enda jaoks paremaid võimalusi panustada Eesti riigi arengusse,“ ütles Riisalu IRLi teatel.

Riisalu sõnul on talle oluline, et IRL on erakond, mis ei tee kompromisse Eesti julgeoleku arvelt. „Eesti riigikaitse ei saa olla poliitpopulismi objekt. Peame hea seisma selle eest, et säiliksid riigikaitse kolm tugisammast: professionaalne armee, ajateenistus ning kaitseliit. Igasugused läbimõtlemata katsed seda kõigutada, nagu on ajateenistuse asendamine palgaarmeega, õõnestavad Eesti julgeolekut,“ rääkis Riisalu.

Seotud lood:

Riisalu lisas, et julgeolekuküsimuste kõrval on tal soovi aktiivselt tegeleda ka majanduspoliitikaga.

„Eesti lähiaastate üheks suurimaks väljakutseks saab olema ajale jalgu jäänud maksusüsteem. Viimane suurem maksureform toimus Mart Laari teise valitsuse ajal. Pärast seda on maksudebatt kinni kiilunud astmelise ja proportsionaalse tulumaksu juurde. Selle asemel on vajalik reformida tööjõumaksude olemust,“ rääkis ta.

Riisalu hinnangul on IRL toonud maksudebatti uut hingamist. „IRLi Idee kaotada alla 500 euro teenivatel inimestel tulumaks lööks kahte kärbest ühe hoobiga: kõrged tööjõumaksud ja madalad palgad. Väheneb tööjõu maksukoormus ja kasvavad inimeste sissetulekud kedagi täiendavalt maksustamata,“ rääkis Riisalu.

IRL-i liige on ka Aivar Riisalu abikaasa Marina Riisalu, kes liitus erakonnaga 2012. aastal, põhjendades kahe aasta tagust otsust sellega, et talle on meeltmööda Isamaa Res Publica Liidu konservatiivne ilmavaade.

Riigikogu juhatus registreeris täna Aivar Riisalu lahkumise Eesti Keskerakonna fraktsioonist alates 8. septembrist 2014.

Küsitlus #118543