Riigikogu komisjon: Eesti toetab kellakeeramise lõpetamist ja püsivat suveaega

 (322)
Riigikogu komisjon: Eesti toetab kellakeeramise lõpetamist ja püsivat suveaega
Foto: Sadu-Triste Juurikas

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon otsustas toetada kellakeeramise lõpetamist, aga kui valitsus jättis oma otsuse puhul lahtiseks, kas jääda püsivalt talve- või suveajale, siis komisjonis sai heakskiidu viimane variant.

"Kui valitsus jättis lahtiseks, kas toetame kellakeeramise lõpetamisel suve- või talveajale üleminekut, siis komisjonis kujunes seisukoht, et komisjon toetab suveajale üleminekut, juhul kui kellakeeramine lõpetatakse," ütles komisjoni esimees Toomas Vitsut (Keskerakond) ERR-ile.

Püsiva suveaja eelistamise põhiargumendiks pidas komisjon tema sõnul seda, et see annaks Eestis juurde valget aega, kus saab päevavalguses tegutseda.

Vitsut lisas, et Euroopa Liit ootab komisjonilt seisukohta arutelu avamise ja kellakeeramise jätkamise kohta, kuid komisjonis venis arutelu pikaks eelkõige nüansside üle, mis sageli seda seisukohta ei puudutanudki.

"Arutelu käigus kajastati kellakeeramise väga erinevaid aspekte. Seda võib vaadata nii hariduse, majanduse kui mitmelt muult seisukohalt ja see võttiski kaua aega," lausus ta.

Seisukoht kujunes kompromissina, kus vastuhääli ei olnud, kuid üks komisjoni liige jäi erapooletuks. Euroopa Liidu asjade komisjon esitab oma seisukoha Euroopa Komisjonile.