Riigikogu kinnitas kolme erikomisjoni koosseisu

 (5)
Riigikogu kinnitas kolme erikomisjoni koosseisu
Foto: Eero Vabamägi

Riigikogu moodustas täna kolm erikomisjoni - riigieelarve kontrolli erikomisjoni, korruptsioonivastase erikomisjoni ja julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni. Nimetatud komisjonid töötasid ka eelmises Riigikogus.

Riigieelarve kontrolli erikomisjoni koosseisu kuuluvad Jaak Aaviksoo, asendusliige Andres Metsoja, Andres Ammas, asendusliige Küllike Kübarsepp, Kristjan Kõljalg, asendusliige Meelis Mälberg, Henn Põlluaas, asendusliige Martin Helme, Mihhail Stalnuhhin, asendusliige Tarmo Tamm ja Tanel Talve, asendusliige Kalvi Kõva. Komisjoni moodustamise poolt oli 85 riigikogu liiget, erapooletuks jäi üks saadik, teatas riigikogu.

Riigieelarve kontrolli erikomisjon eesmärk on koostöös riigikontrolliga tagada kontroll valitsuse üle riigieelarve täitmise ning riigi vara ja riigieelarve vahendite säästliku, tõhusa ja õiguspärase kasutamise osas.

Korruptsioonivastase erikomisjoni koosseisu kuuluvad Raivo Aeg, asendusliige Kalle Muuli, Ants Laaneots, asendusliige Johannes Kert, Jaanus Karilaid, asendusliige Kersti Sarapuu, Jaanus Marrandi, asendusliige Helmen Kütt, Raivo Põldaru, asendusliige Arno Sild ja Artur Talvik, asendusliige Jüri Adams. Menetluse käigus tehti eelnõusse muudatus, millega Lauri Laasi asemel kuulub komisjoni Jaanus Karilaid. Selle komisjoni moodustamise poolt oli 84 riigikogu liiget.

Korruptsioonivastane erikomisjon jälgib, et Eesti riigi seadustes sätestatud korruptsioonivastaseid meetmeid ka tegelikult rakendataks. Samuti arutab ja hindab komisjon loetletud ametiisikute võimalikke korruptsioonijuhtumeid, jälgib Riigikogu liikmete tegevuspiirangutest kinnipidamist ja kontrollib huvide deklaratsioone.

Seotud lood:

Julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni koosseisu kuuluvad Krista Aru, asendusliige Andres Herkel, Uno Kaskpeit, asendusliige Henn Põlluaas, Martin Kukk, asendusliige Kalle Laanet, Erki Savisaar, asendusliige Aadu Must, Ken-Marti Vaher, asendusliige Mart Nutt ja Hardi Volmer, asendusliige Andres Anvelt. Komisjoni moodustamise poolt hääletas 82 riigikogu liiget, erapooletuks jäi üks saadik.

Julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjon on moodustatud kaitsepolitseiameti ja teabeameti tegevuse ning jälitustegevuse seaduslikkuse kontrollimiseks. Samuti kontrollib komisjon politsei- ja piirivalveameti, kaitseväe peastaabi, justiitsiministeeriumi vanglate osakonna ning maksu- ja tolliameti uurimisosakonna tegevuse vastavust kriminaalmenetluse seadustikule.

Riigikogus on 11 alatist ja kolm erikomisjoni. Eriti tähtsate probleemide lahendamiseks moodustatakse uurimis- või probleemkomisjone.