Riigieksamid 2015: Inglise keele eksami osas torkab tugevaima koolina silma Tallinna inglise kolledž

 (10)
Inglise Kolledži IB õpilased (1 of 12)
Inglise kolledži õpilasedFoto: Eva Ligi

Tänavusel inglise keele riigieksamil oli riikliku õppekava nõudmisi ületanuid kõige enam Tallinna inglise kolledžis, kus suisa 60 protsenti (18 õpilast) eksaminandidest saavutas C-keeleoskuse taseme.

Kuigi protsentuaalselt vähem, siis arvuliselt oli veelgi enam C-taseme saavutanuid Tallinna 21. koolis, 35 õpilast, ja Gustav Adolfi gümnaasiumis, 73 õpilast, kuivõrd seal oli eksamisooritajaid rohkem. Tallinna 21. koolis kirjutas inglise keele eksamit 94 ja GAG-is 138 eksaminandi.

Võõrkeeleeksami sooritas tänavu üldse 7780 eksaminandi. Õpilastel on õigus ja võimalus sooritada ka mitu võõrkeele eksamit. Seda võimalust kasutasid 118 õpilast, neist 116 sooritas kaks ja kaks õpilast kolm võõrkeeleeksamit.

Võõrkeele eksamite tulemused esitatakse Euroopa Nõukogu keeleõppe raamdokumendis kirjeldatud keeloskustasemete süsteemis (A1-C2). Riiklik õppekava eeldab gümnaasiumilõpetajalt kahe võõrkeele oskust B-keeleoskustasemel. C-keeleoskuse taseme omandanu on riikliku õppekava nõudmised ületanud.

● A1 ja A2 – algtasemel keelekasutaja
● B1 ja B2 – iseseisev keelekasutaja (B1 on suhtluslävi ning B2 edasijõudnute tase)
● C1 ja C2 – vilunud keelekasutaja (C1 vaba suhtluse pädevus ning C2 haritud emakeelekõneleja tase)

Loe veel

Inglise keelSooritasLäbikukkunuidB1B2C1C2
Tallinna inglise kolledž300%3%37%40%20%
Tallinna 21. kool940%4%59%23%14%
Rocca al Mare kool290%3%45%38%14%
Gustav Adolfi gümnaasium1381%2%44%39%14%
Miina Härma gümnaasium850%0%76%13%11%
Sakala eragümnaasium100%0%50%40%10%
Hugo Treffneri gümnaasium1720%4%80%9%7%
Audentese erakool166%25%63%0%6%
Kadrioru saksa gümnaasium186%56%28%6%6%
Saku gümnaasium432%35%49%9%5%
Tallinna prantsuse lütseum450%0%82%13%4%
Tallinna Järveotsa gümnaasium230%22%52%22%4%
Tallinna Mustamäe gümnaasium412%5%78%12%2%
Pirita majandusgümnaasium432%40%53%2%2%
Viimsi keskkool585%24%67%2%2%
Jakob Westholmi gümnaasium625%27%66%0%2%
Nõo reaalgümnaasium6511%18%62%8%2%
Tallinna ühisgümnaasium697%36%51%4%1%
Saaremaa ühisgümnaasium778%21%69%1%1%
Tallinna reaalkool1051%1%93%4%1%
Tartu Jaan Poska gümnaasium1214%26%67%2%1%
Pärnu ühisgümnaasium16011%33%53%3%1%
Tartu Kristjan Jaak Petersoni gümnaasium23913%33%53%1%0%
Kose gümnaasium2921%24%31%24%0%
Maardu gümnaasium1926%42%21%11%0%
Tallinna humanitaargümnaasium500%34%56%10%0%
Kärdla ühisgümnaasium229%23%59%9%0%
Paldiski ühisgümnaasium1127%27%36%9%0%
Tallinna Kesklinna vene gümnaasium4931%31%31%8%0%
Tallinna saksa gümnaasium2516%52%24%8%0%
Oskar Lutsu Palamuse gümnaasium138%62%23%8%0%
Jõhvi gümnaasium2741%19%33%7%0%
Tartu waldorfgümnaasium1414%29%50%7%0%
Tallinna Õismäe vene lütseum4224%40%29%7%0%
Tallinna Tõnismäe reaalkool3119%32%42%6%0%
Narva Pähklimäe gümnaasium3126%39%29%6%0%
Tallinna juudi kool176%71%18%6%0%
Tallinna 53. keskkool2060%30%5%5%0%
Eurogümnaasium2129%57%10%5%0%
Paide gümnaasium258%44%44%4%0%
Pärnu vene gümnaasium2752%30%15%4%0%
Vanalinna hariduskolleegium984%14%79%3%0%
Kohila gümnaasium3429%24%44%3%0%
Tallinna Mustamäe humanitaargümnaasium3529%49%20%3%0%
Tallinna Kuristiku gümnaasium368%22%67%3%0%
Tartu Annelinna gümnaasium7641%37%20%3%0%
Jüri gümnaasium4312%33%53%2%0%
Tallinna Linnamäe vene lütseum454%36%58%2%0%
Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasium620%15%84%2%0%
Tallinna Nõmme gümnaasium635%11%83%2%0%
Pärnu Koidula gümnaasium911%15%82%1%0%
Tartu Tamme gümnaasium10911%39%50%1%0%
Tallinna 32. keskkool1146%35%58%1%0%
Tallinna Vanalinna Täiskasvanute gümnaasium15530%34%35%1%0%
EBS gümnaasium176%6%88%0%0%
Leisi keskkool120%17%83%0%0%
Kadrina keskkool3813%8%79%0%0%
Käina gümnaasium147%21%71%0%0%
Tallinna Lilleküla gümnaasium6311%21%68%0%0%
Kohtla-Järve Järve gümnaasium2516%16%68%0%0%
Haapsalu täiskasvanute gümnaasium617%17%67%0%0%
Kiili gümnaasium2020%15%65%0%0%
Tallinna tehnikagümnaasium5415%20%65%0%0%
Noarootsi gümnaasium425%31%64%0%0%
Toila gümnaasium147%29%64%0%0%
Keila kool5411%26%63%0%0%
Saue gümnaasium5611%27%63%0%0%
Tallinna Õismäe gümnaasium3415%24%62%0%0%
Narva vanalinna riigikool138%31%62%0%0%
Rakvere reaalgümnaasium6812%32%56%0%0%
Taebla gümnaasium180%44%56%0%0%
Tallinna Kristiine gümnaasium4010%35%55%0%0%
Loo keskkool110%45%55%0%0%
Vinni-Pajusti gümnaasium1323%23%54%0%0%
Tallinna Sikupilli keskkool1331%15%54%0%0%
Läänemaa ühisgümnaasium8014%33%54%0%0%
Viljandi gümnaasium13713%34%53%0%0%
Kuressaare gümnaasium8215%33%52%0%0%
Tallinna muusikakeskkool234%43%52%0%0%
Tallinna Laagna gümnaasium2512%36%52%0%0%
Tõrva gümnaasium3110%39%52%0%0%
Rakvere gümnaasium7020%29%51%0%0%
Võru Kreutzwaldi gümnaasium10413%36%51%0%0%
Mustvee gümnaasium60%50%50%0%0%
Kunda ühisgümnaasium1010%40%50%0%0%
Varstu keskkool633%17%50%0%0%
Põlva ühisgümnaasium8414%37%49%0%0%
Jõgevamaa gümnaasium684%47%49%0%0%
Tabasalu ühisgümnaasium2313%39%48%0%0%
Tartu Herbert Masingu kool1527%27%47%0%0%
Rapla Vesiroosi gümnaasium5417%37%46%0%0%
Narva keeltelütseum220%55%45%0%0%
Narva eesti gümnaasium119%45%45%0%0%
Rapla ühisgümnaasium4411%43%45%0%0%
Häädemeeste keskkool1127%27%45%0%0%
Lihula gümnaasium1127%27%45%0%0%
Loksa gümnaasium2941%14%45%0%0%
Märjamaa gümnaasium3818%37%45%0%0%
Tartu täiskasvanute gümnaasium5426%30%44%0%0%
Tamsalu gümnaasium2516%40%44%0%0%
Haljala gümnaasium1625%31%44%0%0%
Põltsamaa ühisgümnaasium5118%39%43%0%0%
Tallinna vaba waldorfkool714%43%43%0%0%
Kehra gümnaasium2825%32%43%0%0%
Tarvastu gümnaasium1233%25%42%0%0%
Tallinna Arte gümnaasium5325%34%42%0%0%
Pelgulinna gümnaasium4620%39%41%0%0%
Paide ühisgümnaasium3818%42%39%0%0%
Tapa gümnaasium3625%36%39%0%0%
Orissaare gümnaasium1839%22%39%0%0%
Vastseliina gümnaasium1338%23%38%0%0%
Pärnu Ülejõe gümnaasium5522%40%38%0%0%
Kuusalu keskkool2129%33%38%0%0%
Audentese spordigümnaasium4511%51%38%0%0%
Tallinna Pae gümnaasium166%56%38%0%0%
Lähte ühisgümnaasium4134%29%37%0%0%
Pärnu-Jaagupi gümnaasium1118%45%36%0%0%
Vändra gümnaasium2223%41%36%0%0%
Lasnamäe Vene gümnaasium3931%33%36%0%0%
Avinurme gümnaasium1421%43%36%0%0%
Elva gümnaasium3123%42%35%0%0%
Valga gümnaasium5726%39%35%0%0%
Türi ühisgümnaasium4033%33%35%0%0%
Väike-Maarja gümnaasium1822%44%33%0%0%
Suure-Jaani gümnaasium1225%42%33%0%0%
Võnnu keskkool1242%25%33%0%0%
Otepää gümnaasium2832%36%32%0%0%
Narva kesklinna gümnaasium2623%46%31%0%0%
Värska gümnaasium1331%38%31%0%0%
Rõngu keskkool1338%31%31%0%0%
Antsla gümnaasium2357%13%30%0%0%
Koeru keskkool1718%53%29%0%0%
Luunja keskkool1421%50%29%0%0%
Jõgeva täiskasvanute keskkool2133%38%29%0%0%
MTÜ kool 21. sajandil Haabersti vene eragümnaasium757%14%29%0%0%
Tallinna kunstigümnaasium2528%44%28%0%0%
Kiviõli I keskkool2536%36%28%0%0%
Räpina ühisgümnaasium2544%28%28%0%0%
Tallinna südalinna kool110%73%27%0%0%
Tallinna Pääsküla gümnaasium3324%48%27%0%0%
August Kitzbergi nimeline gümnaasium2635%38%27%0%0%
Kilingi-Nõmme gümnaasium2638%35%27%0%0%
Ülenurme gümnaasium4038%38%25%0%0%
Kuressaare täiskasvanute gümnaasium3348%27%24%0%0%
Rakvere täiskasvanute gümnaasium1747%29%24%0%0%
Tallinna täiskasvanute gümnaasium7836%41%23%0%0%
Abja gümnaasium1338%38%23%0%0%
Puhja gümnaasium1346%31%23%0%0%
Aravete keskkool944%33%22%0%0%
Tsirguliina keskkool944%33%22%0%0%
Elva gümnaasium1443%36%21%0%0%
Võru täiskasvanute gümnaasium2854%25%21%0%0%
Lüganuse keskkool1457%21%21%0%0%
Rakvere eragümnaasium2928%52%21%0%0%
Tõstamaa keskkool540%40%20%0%0%
Tapa gümnaasium540%40%20%0%0%
Kanepi gümnaasium1638%44%19%0%0%
Jõhvi vene gümnaasium3855%26%18%0%0%
Paldiski ühisgümnaasium1136%45%18%0%0%
Kohtla-Järve Ahtme gümnaasium4650%33%17%0%0%
Parksepa keskkool3653%31%17%0%0%
Rakke gümnaasium683%0%17%0%0%
Audentese spordigümnaasiumi Otepää filiaal1323%62%15%0%0%
Kullamaa keskkool1331%54%15%0%0%
Kallaste keskkool1354%31%15%0%0%
Sindi gümnaasium743%43%14%0%0%
Tallinna Mustjõe gümnaasium3658%28%14%0%0%
Pärnu täiskasvanute gümnaasium5157%29%14%0%0%
Kohtla-Järve Järve vene gümnaasium5242%44%13%0%0%
Viljandi täiskasvanute gümnaasium933%56%11%0%0%
Keila ühisgümnaasium956%33%11%0%0%
Ehte humanitaargümnaasium4657%33%11%0%0%
Lasnamäe gümnaasium4941%49%10%0%0%
Valga kaugõppegümnaasium1070%20%10%0%0%
Tallinna Läänemere gümnaasium4344%47%9%0%0%
Tallinna Mustamäe reaalgümnaasium4549%42%9%0%0%
Sillamäe gümnaasium6047%45%8%0%0%
Rapla Täiskasvanute gümnaasium2552%40%8%0%0%
Haabersti Vene gümnaasium3837%55%8%0%0%
Narva Kreenholmi gümnaasium2662%31%8%0%0%
Paide Täiskasvanute keskkool1663%31%6%0%0%
Narva Soldino gümnaasium6761%33%6%0%0%
Vana-Kalamaja täiskasvanute gümnaasium4271%24%5%0%0%
Maardu gümnaasium2592%4%4%0%0%
Keila kool1346%54%0%0%0%
Järva-Jaani gümnaasium850%50%0%0%0%
Tapa Vene gümnaasium560%40%0%0%0%
Narva-Jõesuu keskkool1267%33%0%0%0%
Iisaku gümnaasium771%29%0%0%0%
Mustvee Vene gümnaasium978%22%0%0%0%
Lihula gümnaasium580%20%0%0%0%
Narva täiskasvanute kool3284%16%0%0%0%
Valga Vene gümnaasium1486%14%0%0%0%
Tartu Annelinna gümnaasium786%14%0%0%0%
Kohtla-Järve täiskasvanute gümnaasium888%13%0%0%0%
Eurogümnaasium6100%0%0%0%0%