Riia eesti kool palub Eestilt rahalist toetust

 (9)
kool
Corbis/Scanpix

Majandusraskustes siplevas Lätis viimase poole aasta jooksul toimunud eelarvekärped on rahalistesse raskustesse pannud ka Riias tegutseva eesti kooli, mille direktor soovib Eesti riigilt rahalist abi.

Ligi 170 õpilasega Riia eesti keskkooli direktori Urve Aivare sõnul ei saa kool algaval õppeaastal õpilasi 10. klassi vastu võtta, sest Riia linnalt ja Läti riigilt saadavast rahast ei piisa õpetajatele palga maksmiseks, kirjutab Eesti Päevaleht.

Nii palubki kool, et Eesti riik aitaks kas ise või suudaks aidata mõnest Euroopa Liidu abiprogrammist raha taotleda, et kool oleks edaspidigi jätkusuutlik.

Aivare rääkis, et kool on viimastel kuudel otsinud kõikvõimalikke kokkuhoiukohti. „Oleme ikkagi hädas, kuigi oleme laulmistundides ja joonistamistundides väiksemad klassid kokku pannud ja üritanud igat moodi kombineerides hakkama saada, aga sellest ei piisa."

Siiani on Eesti riik aidanud Riia eesti kooli ühe eesti keele õpetaja lähetamisega, lisaks toetab Eesti kooli eestikeelse õppekirjandusega.

Haridus- ja teadusministeeriumi keeleosakonna juhataja Jaak Villeri sõnul otsustas ministeerium hiljuti, et toetab Riia eesti kooli tänavu veel 34 000 krooniga.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevaleht Online'is