RIA: Eesti innovatsioon seisab juba aastaid paigal ja murrangut e-teenustes pole toimunud

 (11)
RIA
RIAFoto: Andres Putting

Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) peadirektori asetäitja riigi infosüsteemi alal Margus Simson ütles täna RIA aastakonverentsil, et Eesti e-teenuseid tuleb konsolideerida ning muuta inimese jaoks mugavamaks.

Simsoni sõnul ei saa inimene hea e-teenuse kasutamise kogemust mitte veebilehe kaunist kujundusest, vaid sellest, et e-teenuseid saab lihtsamalt ja mugavamalt kasutada. 

"Viimased seitse aastat on Eesti innovatsioon püsinud paigal. Uut murrangut e-teenustes pole toimunud, ja selleks hakkab aeg kätte jõudma," lausus Simson. „Praeguse 100 e-teenuse keskkonna asemel vajame terviklikku riigiportaali, mis on inimestele kättesaadav läbi seadmete, mida nad igapäevaselt kasutavad," lisas ta.

Simsoni hinnangul valmib nutiseadmetega väisatav uus eesti.ee järgmise aasta teises pooles. See koondab lihtsustatud kujul riigi e-teenuseid. Simsoni sõnul osutatakse nutiseadmetele mõeldud portaali valmimisel palju tähelepanu teenuste arhitektuurile ning kasutajakogemuse parandamisele.

"Selle keskkonna loomine ja teenuste kasutamise hõlbustamine eeldab head ja sisulist koostööd nii riigiasutustelt kui eraettevõtetelt," rääkis Simson.