Reps: tahame lapsed väikeste gruppidena 15. maist kodudest välja tuua

 (268)
Pressikonverents 10.09.2019
Haridus- ja teadusminister Mailis RepsFoto: Andres Putting

Haridusminister Mailis Reps ütles, et lootus on taastada 15. maist koolitöö väiksemates gruppides. Ennekõike loodab ta väikseid õpperühmi lubada muuseumidesse, matkaradadele ja muudele loovtöödele koos õpetajatega.

Reps ütles “Aktuaalse kaamera” stuudiointervjuus, et paraku pole lootustki, et pärast koolivaheaega, 4. mail saaksid kõik lapsed korraga kooli minna, küll aga on plaan võimaldada koduõpet alates 15. maist jupi kaupa lõpetada, vahendab ERR-i uudisteportaal.

Repsi hinnangul võiks alates 15. maist lubada umbes kümneliikmelisi õppegruppe, mis tähendab, et suuremad klassid tuleks kolmeks jagada. Keda kooli kutsuda, jääks õpetajate otsustada — on need siis õpilased, kes vajavad individuaalsemat lähenemist, konsultatsioone või on vaja läbi viia arenguvestlusi lapsevanematega.

Reps möönis, et koduõpe jätkub osaliselt ilmselt ka 15. maist, kuid suuremas osas tahaks ta lapsi ikkagi kodudest välja tuua. Eeskätt loodab ta, et väiksemad õppegrupid saaksid käia muuseumides ja matkaradadel ehk teha klassivälist loovtööd, mida õppeaasta lõpul ikka klassidega tehakse. Tema sõnul igatsevad eeskätt huvihariduse ja loovtööde õpetajad juba ammu oma õpilasi.

Valitsus arutab koduõppe lõpetamise võimalusi neljapäeval. Reps möönis, et koolid tahavad kindlustunnet konkreetsete kuupäevade näol, et plaane teha, ent lisas, et kui 15. mai valitsuse istungil ära kinnitatakse, jääb sellele juurde ikkagi klausel, et kui mai alguses on selge, et pandeemia numbrid alla ei kähe ja eritingimusi 15. maist leevendada ei saa, ei saa ka koduõppe järk-järgulist lõpetamist tulla.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!