Reps: Ida-Ukrainas kardetakse Vene vägesid, üle piiri tuuakse turske kehaehitusega provokaatoreid

 (154)
Ukraina esimene päev
Ukraina esimene päev Foto: Veiko VaresIda-Ukrainas Donetski linna külastanud poliitiku Mailis Repsi sõnul tuuakse piirkonda meeleavalduste laiendamiseks Venemaalt provokaatoreid ning kohalikud kardavad idanaabri vägede sissetungi.

Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) delegatsioon käis Ida-Ukraina linnas Donetskis, kus eile nõudis mitu tuhat meeleavaldajat Venemaaga liitumise referendumi korraldamist.

Delegatsiooni liikme Mailis Repsi sõnul on olukord Ida-Ukrainas ärev ning inimesed kardavad Venemaa provokatsioone ja sõda, vahendas ERRi uudisteportaal "Aktuaalset kaamerat".

Reps tõi välja, et Donetskis on kohalike arvamused üsna vastuolulised, kuid kümme-viisteist protsenti elanikest toetab separaatliikumist või Venemaa mõju tugevnemist.

"Kui tänaval vaadata, siis see suur demonstratsioon, vähemalt päevasel ajal, on piirdunud umbes viiesaja inimesega," lausus ta.

Donetskis on samuti poliitiku sõnul oht, et meeleavaldused laienevad ning Reps kirjeldas, et üle piiri käib üsna palju liikumist ning bussidega tuuakse linna Vene turiste ehk tugeva, sportliku kehaehitusega provokaatoreid.