REKONSTRUKTSIOON | Vaata, kuidas juhtus raske liiklusõnnetus Pirita teel

 (32)

Eile õhtul sai Pirita teel Subaru ja Nissani laupkokkupõrkes viga kolm inimest. Pealtnägijate sõnul niitis Subaru oma teel maha ka valgusfoori ja liikus üle ohutusriba vastassuunavööndisse.

Esialgsetel andmetel kaldus 34-aastase mehe juhitud Subaru teelt välja, sõitis esmalt vastu tänavavalgustusposti ning siis üle eraldusriba vastassuunavööndisse. Vastassuunavööndis põrkas Subaru kokku Nissaniga, mida juhtis 23-aastane naine.

Mõlemad juhid olid kained algse info järgi kained. Samuti kasutati mõlemas sõidukis nõuetekohaselt turvavarustust, selgitas PPA pressiesindaja Leana Loide.

Piirkiirusest kinnipidamise ja muud õnnetuse asjaolud selgitab politsei edasises menetluses.

Politsei palub kõigil, kes seda õnnetust pealt nägid, kuid ei ole veel politseiga suhelnud, võtta ühendust helistades politsei infotelefonil 612 3000 (argipäeviti 8-19) või kirjutades pohja.lmt@politsei.ee.

Sündmuskohal töötav avariipolitseinik kirjeldas, et esmastel andmetel sõitis Nissani juht Pirita teed pidi kesklinna suunas, kui talle liikus vastassuunast vastu Subaru, mis paiskus üle eraldusriba nii, et kaks masinat sattusid laupkokkupõrkesse.

Meedikud viisid Subarus olnud mehe ja kaks Nissanis sõitnud naist haiglasse. Seal selgitatakse lähemalt nende vigastuste raskusaste, kuid praegu teadaolevalt said neist kaks tõsisemalt viga.

Seotud lood:

Avarii tõttu oli liiklus Pirita teel häiritud, liiklus Viimsi suunas on praeguseks avatud, ka on kesklinna suunas vaba liiklemiseks üks sõidusuund. Päästjad puhastavad parasjagu teed, et liikluse saaks täielikult igas suunas taasavada.

Täpsemad üksikasjad, muuhulgas lubatud piirkiirusest kinnipidamise, kainuse ja muud asjaolud, selgitab politsei edasises menetluses.

Pealtnägija rääkis Delfile, et õnnetusse sattunud Nissanis olid kaks naist, keda lõigati sündmuskohal autost välja. Ta lisas, et Subaru niitis oma teel maha ka ülekäiguraja juures oleva valgusfoori.

Teine õnnetust pealt näinud inimene ütles, et Selveri juures kaldus Subaru vasakule teepeenrale sõidusuunaga Merivälja poole, jäi seisma ja pikalt oli kosta autosignaali. Pärast seda hakkas auto kiirendama ja vajus vastassuunavööndisse. Pealtnägija arvab, et juhti võis tabada terviserike, millele viitas äkitsi teepeenrale sõitmine ja signaali sees hoidmine.

Miks ei aidanud õnnetust ära hoida juhiabisüsteem, loe siit.