Reinsalu: Venemaa must nimekiri on olemas ja sinna sattumine ei tulnud mulle üllatusena

 (32)
Urmas Reinsalu
Urmas ReinsaluFoto: Vallo Kruuser

IRLi esimees ja justiitsminister Urmas Reinsalu ütles täna Delfile, et ta on Venemaa musta nimekirja asjus suhelnud Eesti ametivõimudega. Ta tõdes, et nimekirja sattumine ei tulnud talle üllatusena.

Reinsalu väitel ei oska ta öelda, miks on Moskva ostsustanud ta nimekirja paigutada. Isamaa ja Res Publica Liit on suhtumist Venemaal toimuvasse avalikult väljendanud, mis põhjusel ei tulnud talle kui erakonna esimehele sissesõidukeelu saamine ka kindlasti mitte üllatasena, kinnitas ta.

Reinsalu hinnangul ei ole aga tegu vastusega septembris EL-i riikide poolt Venemaa poliitikute ja ärimeeste vastu koostatud sanktsioonide nimekirjale, vaid pigem üritab idanaaber end praeguses olukorras lihtsalt sel moel kehtestada.

Tema sõnul viitab sellele ka kalatoodete impordi keelamine Eestist ja Lätist.

Samuti ei välistanud Reinsalu seost võimaliku uue pealtungiga Ukraina riigi territooriumil, kui võtta arvesse, et Venemaa on taaskord asunud koondama isikkoosseisu ja numbrimärkideta sõjatehnikat ajutisse baasi Ukraina piiril.

Olukorra lahenemisesse usub Reinsalu alles pärast president Vladimir Putini võimuaja lõppu. Ta lisas samuti, et Venemaad külastada tal lähiajal plaanis ei olnud.