Reinsalu: Reformierakonna ja sotside läbirääkimised tähendavad senise koalitsiooni lõppu

 (52)
Valitsuse pressikonverents
Võimupartnerid Urmas Reinsalu ja Andrus Ansip valitsuse pressikonverentsil jutuhoosFoto: Andres Putting

IRLi esimees Urmas Reinsalu ütles, et Reformierakonna tänane otsus alustada läbirääkimisi ka sotsiaaldemokraatidega tähendab IRLi ja Reformierakonna koalitsiooni lõppu.

"Tänane koalitsioon, mille IRL on sõlminud neljaks aastaks Reformierakonnaga, näeb ette kahe erakonna parempoolse koalitsioonivalitsuse neljaks aastaks. kui Reformierakond alustab paralleelselt ka kolmanda poliitilise jõuga, siis tähendab, et sellisel kujul see koalitsioon Reformierakonna vaates on lõppenud," ütles Reinsalu ERRi raadiouudistele.

Reinsalu avaldas lootust, et see ei vii Eestis vasakpöördeni ja rõhutas, et IRL on valmis moodustama koos Reformierakonnaga parempoolse rahvusliku koalitsiooni, mille kesksed märksõnad on Eesti julgeolek, riigile oluliste reformide läbiviimine ja perede toimetuleku ja sissetulekute parandamine.

IRLi esimees märkis, et nende erakond ei kavatse koalitsiooniläbirääkimistel taganeda seisukohtadest, mis puudutavad rahvuslikku julgeolekut ja Eesti jätkusuutliku kasvu jaoks vajalike reformide jätkumist.

Küsitlus #118543