Reinsalu: me ei tohi silma kinni pigistada Venemaa jätkuvale agressioonile Ukrainas

 (72)
Urmas Reinsalu
Urmas ReinsaluFoto: Madis Veltman

Välisminister Urmas Reinsalu osaleb täna õhtul Euroopa Nõukogu 70. aastapäeva pidulikul tähistamisel Helsingis. Ta plaanib arutada kolleegidega ka Venemaaga seotud küsimusi.

"Tänasel pidupäeval peame meeles pidama, miks Euroopa Nõukogu loodi: selleks, et seista demokraatia ja inimõiguste eest. Demokraatlikku julgeolekut ei ole võimalik tagada, kui me ei tunnista õigusriigi põhimõtteid. Vajadus neid väärtusi rahvusvahelisel areenil ja üheskoos kaitsta pole grammigi võrra vähenenud," sõnas Reinsalu enne kohtumist.

"Neid kohustusi peavad täitma kõik liikmesriigid, sealhulgas Venemaa. Me ei tohi silma kinni pigistada Venemaa jätkuvale agressioonile Ukrainas ja üha halvenevale olukorrale okupeeritud aladel Ukrainas ja Gruusias. Selle plaanin kolleegidega täna õhtul ka tõstatada," rõhutas ta.

Euroopa Nõukogu loodi 5. mail 1949. aastal eesmärgiga kaitsta ja edendada inimõigusi, õigusriiki ja demokraatiat. Täna kuulub Euroopa Nõukogusse 47 liikmesriiki ja pakub ligi 830 miljonile inimesele nende õiguste kaitset.