Reinsalu: küsisin USA-lt õhuturbe tugevdamist ning positiivne vastus tuli kiiresti

 (225)
Urmas Reinsalu ja Riho Terras tänasel pressikonverentsil
Urmas Reinsalu ja Riho Terras tänasel pressikonverentsilFoto: Priit Simson

Kaitseminister Urmas Reinsalu tervitab NATO suurima liitlasriigi Ameerika Ühendriikide sõjalise kohaloleku kiiret suurendamist Läänemere piirkonnas.

„Konsulteerides ja analüüsides Vene Föderatsiooni Ukraina-vastase agressiooni tõttu muutunud Euroopa julgeolekuolukorda Ameerika Ühendriikidega, küsisin õhuturbe tugevdamist meie õhuruumis,“ ütles Reinsalu. „Mul on hea meel, et Eesti kõige olulisem liitlane nõnda kiiresti sellele palvele positiivselt vastas.“

Reinsalu sõnul on NATO heidutushoiak paindlik ja muutub vastavalt julgeolekuolukorrale. „Vene Föderatsiooni agressiooni Ukraina vastu on muutnud julgeolekuolukorda ning seetõttu on loogiline, et õhuturvet tugevdatakse. Põhja Atlandi Nõukogu arutab ka teisi võimalikke heidutuselemente,“ lisas kaitseminister.

Kuue lisahävitaja ja tankerlennuki toomine Läänemere piirkonda tõstab NATO õhuturbe võimekust, andes NATO õhuturbele suurema paindlikkuse ja ulatuse. Tänasest viivad Eesti, Läti ja Leedu õhuturvet läbi Ameerika Ühendriikide kümme hävitajat F-15 ja tankurlennuk.

Küsitlus #118543