Reinsalu Krossi lahkumisest: selline ülehüppamine ei ole ühelegi inimesele kerge

 (70)
Kaitseministeeriumi ministrivahetus
Urmas ReinsaluFoto: Andres Putting

"Selline ülehüppamine ei ole ühelegi inimesele kerge," ütles IRLi esimees Urmas Reinsalu Eerik-Niiles Krossi ja Yoko Alendri Reformerakonnaga liitumist kommenteerides.

"Üllatusi tuleb ikka ette. Täna hommikul tuli Eerik-Niiles Kross minu juurde ja andis teada, et on teinud kokkuleppe Reformierakonnaga ja liitub koos Yoko Alendriga Reformierakonnaga. Oma kinnitusel tegi ta otsuse äsja. Soovisin talle edu konservatiivse poliitika ajamise asemel liberaalide peres. Selline ülehüppamine ei ole ühelegi inimesele kerge. Aga see lahing, mille ühiselt andsime Savisaare vastu, oli täitsa korralik,” ütles Urmas Reinsalu meediale saadetud teates.

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) Tallinna linnavolikogu IRLi fraktsiooni esimees ning erakonna eestseisuse ja volikogu liige Eerik-Niiles Kross lahkub parteist ja ühineb Reformierakonnaga. Aasta enne kohalikke valimisi Krossi meeskonnaga liitunud ning kiirelt erakonna tuntuimate nägude sekka tõusnud Yoko Alender teeb täpselt samasuguse sammu.

Seotud lood:

Kohalikel valimistel IRLi Tallinna esinumbrina kandideerinud Kross käis Delfi andmetel enda lahkumisest erakonna juhtidele teatamas täna hommikul.

“Liitun Reformierakonnaga kahel peamisel põhjusel. Esiteks, Reformierakond on võtnud julgeolekupoliitika ja riigikaitse oma põhimureks. See on ka minu põhimure. Teiseks, Reformierakonnas on toimunud põlvkonnavahetuse mis on ta teinud avatumaks, rõõmsameelsemaks ja tegelikult ka julgemaks,” ütles Eerik-Niiles Kross.

Aasta tagasi enne kohalikke valimisi Eerik-Niiles Krossi meeskonnas IRLiga liitunud ning kiirelt erakonna tuntuimate nägude sekka tõusnud Yoko Alender teatas täna hommikul samuti erakonna juhtidele, et lahkub parteist ning liitub hoopis IRLi ühe suurema vastase, Reformierakonnaga.

„Ma olen lihtsalt aru saanud, et minu nägemus sellest, kuidas Eestit edasi viia, ühtib täna paremini Reformierakonna omaga,“ ütles Alender Eesti Päevalehele. Ta täpsustas, et peab silmas eelkõige üksikisiku vabaduste ja vastutuse ning kogukonna koostöövõime valdkondi viidates IRLi jäigale seisukohale hiljutiste kooseluseaduse ning kodakondsuse teemade osas.