Reinsalu Iraagi raketirünnakust: seisame USA liitlaste kõrval

 (61)
Välisminister Urmas Reinsalu
Välisminister Urmas ReinsaluFoto: Tiit Blaat

Välisminister Urmas Reinsalu sõnul on USA mure oma kodanike ja koalitsioonipartnerite julgeoleku tagamise pärast mõistetav ning Iraani kindrali Qassem Soleimaini tapmine õhurünnakus oli ühendriikide enesekaitse.

"Pingete eskalatsioon regioonis, eriti viimasel ajal Iraagis toimuv, on olnud eriti murettekitav. Seisame oma USA liitlaste kõrval, mõistsime just hiljuti hukka rünnakud USA saatkonna vastu Bagdadis ning rõhutasime vajadust diplomaatide kaitseks," kinnitas Reinsalu.

Välisministri sõnul mõistab ministeerium USA muret oma kodanike ja koalitsioonipartnerite julgeoleku tagamise pärast. "Oleme saanud USA-lt selgituse, et kindral Soleimani tapmine oli USA poolt enesekaitse teostamine," ütles Reinsalu.

Ministri sõnul on USA rünnak eeldatavasti ka täna ÜRO Julgeolekunõukogus arutlusel. "Kavatseme töötada selles suunas, et maandada pingeid regioonis."

Nimelt on täna Eestil ÜRO Julgeolekunõukogus esimene tööpäev. Kuigi tänasel kohtumisel räägitakse kokkulepitult Süüria piiriülese humanitaarabi resolutsiooni teemal, võib erakorraliste juhtumite puhul - nagu USA õhurünnak Iraagis - teha iga liige lühikese etteteatamisega ettepaneku neid nõukogus arutada. Selleks on tarvis üheksa liikme poolthäält.