Rein Veidemann: meedia käitus nutvat Veerpalu näidates vääritult

 (158)
Rein Veidemann: meedia käitus nutvat Veerpalu näidates vääritult
Mobiilifoto: Andres Putting

Professor Rein Veidemann ütles ETV saates "Vabariigi kodanikud", et meedia läks Andrus Veerpalu juhtumi kajastamisel üle piiri, kui avaldas pildid nutvast Veerpalust. "See on kannatuste eksponeerimine," ütles ta.

"Eranditult kõik väljaanded pärast suusaliidu briifingut, kus oli toodud laua taha ka Andrus Veerpalu ja tema lahkumisest oli tehtud pilt, kus mees oli pisarais, kõik eksponeerisid seda pilti. See on kannatuse eksponeerimine. See on nii tüüpiline, et kõik meedia on turul ja kõik jooksevad võidu, kuidas ikka eksponeerida kannatust," rääkis Veidemann.

Veidemann märkis ka seda, et A-proovi tulemused oleks pidanud avalikuks saama juba varem. "Sel hetkel, kui seda fakti teadvustati, kui see dopingu A-proov oli positiivne - see oleks pidanud tõesti juba sportlase enda suu läbi välja tulema kohe varakult ja siin oleks pidanud meedia hakkama avama konteksti. Konteksti ju ei ole. On kahtlus, mis siis võimendub meedias süüdistuseks. See on Eestis levinud praktika, et kõik, kes saavad kahtlustuse, on peaaegu kohe süüdlased," sõnas Veidemann.