Rein Raud presidendi kõnest: meid peavad juhtima visioonid, mitte hirmud

 (59)
REIN RAUD
Rein RaudFoto: TERJE LEPP

Kirjaniku ja Tallinna ülikooli professori Rein Raua jaoks jäi president Toomas Hendrik Ilvese vabariigi aastapäevapeo kõnes kõlama eelkõige mõte, et me peame mõistma, et Eesti iseseisvus on tõsiasi, ning seetõttu peavad meid juhtima mitte hirmud, vaid visioonid.

Rein Raud rääkis intervjuus ETV saatele "Terevisioon", et tema arvates oli president praegu võimul oleva poliitilise eliidi suhtes väga kriitiline, vahendab ERRi uudisteportaal.

"Ma arvan, et minu jaoks selles kõnes olid üldse võib-olla kaks niisugust teist sõnumit, mis olid nagu veel põhilisemad ja mis tegelikult olid väga kriitilised praegu võimul oleva poliitilise eliidi suhtes. Esiteks see, millega president kõnet alustas - ütles, et saage aru: Eesti iseseisvus on sündinud fakt. Ei ole nii, et kui midagi keegi nüüd siin praegu kuskil natukene teistmoodi mõtleb või arvab, siis on järgmine päev Vene tankid õue peal ja teie aktsendiga rääkivad kaaskodanikud otsivad sahtlipõhjast oma pioneerikaelaräti välja ja lähevad neile nelke viima," ütles Raud.