Rein Raud: edukultuse propageerimine on ohtlik

 (28)
Rein Raud: edukultuse propageerimine on ohtlik
Foto: DELFI

Inimese konkurentsivõime seadmine tähtsamaks koostöövõimest ning edukultuse propageerimine on väga ohtlik, leiab Tallinna Ülikooli rektor professor Rein Raud.

"Võib-olla /---/ ei ole vaja kogu aeg rõhutada, et meil on vaja konkurentsi ja konkurentsi ja konkurentsi, sest see on just see, mis tegelikult hirmutab. /---/ Kui tegelik elu esitab väga palju nõudmisi ja teravust ning lapsele hakatakse võib-olla juba esimeses klassis seletama, et ainult vähesed saavutavad edu, /---/ siis mingil hetkel tekib tal küsimus, et kas ma ikka tahan seda tohutut maratoni kaasa joosta?" rääkis Rein Raud ETV saates "Kahekõne", vahendavad ERR Uudised.

Raua sõnul räägitakse palju konkurentsivõimest, kuid samas ei peeta nii oluliseks koostöövõimet ning seda, et inimene suudaks ise mõista, milliste omaduste poolest ta teistest erineb.

Konkurents on paratamatu ka kõrghariduses, kuid professori arvates on suur viga, et kõrgharidus peab olema seotud konkreetse ametiga, kuna maailm muutub väga kiiresti ja täna soositud amet ei pruugi homme seda hoopiski olla.