Rein Raud: dopinguküsimuses poleks tohtinud valetada

 (49)
Rein Raud: dopinguküsimuses poleks tohtinud valetada
Foto: DELFI

Tallinna ülikooli rektor Rein Raud leiab, et Andrus Veerpalu po­sitiivse A-proovi selgumise järel oleks pidanud väärikalt käituma.

Eilse Andrus Veerpalu positiivset dopinguproovi puudutava pressikonverentsi avas suusaliidu peasekretär Jüri Järv, kes veel üleeile raius kui rauda, et tema teada mingit positiivset A-proovi tulemust ei ole. Avasekunditega sai selgeks, et tegemist oli valega, kirjutab Eesti Päevaleht.

„Algatuseks tahan ma kõikide televaatajate, meedia ja avalikkuse ees siiralt vabandada, kuna rahvusvahelise antidopingu koodeksi reglemendi kohaselt, mis ei luba avalikustada pooleli oleva juhtumi käigus mitte ühtegi üksikasja, olen olnud sunnitud viimase kahe nädala jooksul teile tõtt mitte rääkima, kohati isegi valetama,” lausus Järv.

Maailma antidopinguagentuuri WADA antidopingu koodeks määratleb nimelt, et pooleli olevast uurimisest ei tohi teavitada inimesi, kellel ei ole vajadust sellest teada.

Siiski leiab Tallinna ülikooli rektor Rein Raud, et olukorrast teadvad inimesed oleksid pidanud käituma teistmoodi.

„Niisugustes asjades ei tohi valetada. Eriti kahju on sellest, et sportlase kuvand, kellele on aastaid kaasa elatud, on määritud. Leian, et olukorras oleks pidanud väärikalt käituma,” ütles Raud.