Reiljan lahkub kapo komisjonist

 (31)
Villu Reiljan
Postimees/Scanpix

Riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve komisjoni (nn kapo komisjon) esimees Jaanus Rahumägi kinnitas, et rahvaliitlane Villu Reiljan lahkub komisjoni liikme kohalt.

„Ma olen Villu Reiljanist aru saanud sellisel moel, et ta loobub oma staatusest riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve komisjonis ning võib-olla ta lähtub sealjuures kapo tegevusest,“ rääkis Rahumägi Päevaleht Online’ile.

Komisjoni liikme kohast loobumine ei tähenda, et Reiljan lahkuks parlamendisaadiku kohalt.

Julgeolekuasutuste järelevalve komisjonis hakkab teda asendama mõni tema parteikaaslane ning samuti jätkab ta ka riigikogu keskkonnakomisjoni liikmena.

„See avalikkuse tähelepanu pälvinud kriminaalasi on tunduvalt laiemaks ja suuremaks kasvanud, kui esialgsel kriminaalasja algatamisel tundus,“ rääkis Rahumägi.

„Mis puudutab Rahvaliitu, siis antud juhul kui on tegemist erinevate episoodide uurimisega ning sellega on, kas servapidi või otseselt, seotud ühed või teised isikud, siis ei ole see poliitiline, vaid isiku vastutuse küsimus,“ ütles ta.

Komisjoni esimehena Rahumägi kapo tööle hinnangut anda ei saa. See kui head tööd kapo on teinud, selgub tema sõnul alles kohtus.

Riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjon on moodustatud kaitsepolitsei tegevuse ja jälitustegevuse seaduslikkuse kontrollimiseks.