Reiljan: Euro-otsuses määrav roll Rüütlil

 (84)
Villu Reiljan
Postimees/Scanpix

Rahvaliidu esimehe Villu Reiljani väitel annab eurohääletuse õnnestumisse otsustava panuse president Arnold Rüütel, sest tervelt 86 protsenti rahvast usaldab riigipead.

“Üks määravaid jõude euroreferendumil on Arnold Rüütli autoriteet ja usaldusväärsus,” ütles Reiljan Eesti Päevalehele antud intervjuus. “Hulk inimesi vaatab just tema otsa, mida ta täpselt ütleb. Rüütel ei mängi. Ta mõtleb südamevaluga riigi ja rahva tulevikule.”

Reiljani hinnangul on presidendil eriline missioon. Rüütli missioon tema sõnul tuua rahvas ja riik välja totalitaarsest süsteemist, kindlustada taasiseseisvumine ning viia Eesti turvalisse majandus- ja julgeolekuruumi. “Ühelgi Eesti poliitikul pole sellist missiooni, aga ta saab sellega hakkama,” leidis ta.

Reiljani lükkas ümber ka kuulujutud koalitsioonis Rahvaliidu asendamisest Isamaaliiduga. Tema hinnangul on Rahvaliidu asendamine põllumeeste otsetoetuste küsimuse tõttu koalitsioonis Isamaaliiduga praktiliselt peaaegu võimatu. “Võib-olla mõni noor poliitik käib kuskil Isamaaliiduga sosistamas. Tippude tasemel pole olnud mingeid vihjeid. Olen peaministriga sel teemal avalikult rääkinud,” kinnitas ta.