Rehviliit: rehviettevõtted reostavad loodust

 (13)
sp31fe47 rehvid
Reuters/Scanpix

Kasutatud rehvide kogumist ja taaskasutamist korraldav MTÜ Eesti Rehviliit teatas, et Tallinnas, Betooni tänava lõpus on loodusesse visatud tuhandeid kasutatud rehve.

Samuti on viimastel nädalatel toodud Teeme Ära 2008 raames loodud ajutistesse kogumiskohtadesse Saku vallas, Tabasalus järjest vanu rehve juurde, teatas rehviliit.

Rehviliidu tegevjuhi Kaur Kuurme sõnul on mitmed rehvireostused tekitatud tõenäoliselt pikema aja jooksul ning selle taga on rehvidega tegelevad ettevõtted. Loodusest kogutud rehvihunnikutele toovad hoogsalt lisa Rehviliiduga mitteliitunud rehviettevõtted.

„Keskkonda mitteaustavaid rehviettevõtteid saab korrale kutsuda seadusandlusega. Nn rehvimäärusega saaks tagada, et kõik autorehvidega tegelevad ettevõtted utiliseeriks kasutatud rehvid keskkonnasõbralikult — kas ühinedes Rehviliidu kogumissüsteemiga või luues oma kogumisvõrgu. Praeguses olukorras paljud rehviettevõtted lihtsalt vilistavad keskkonnahoiule, sest karta pole eriti midagi“ sõnas Kuurme.

Vanu rehve saab ära anda paljudes rehvivahetustöökodades või tuua need kogumispunktidesse. Ülevaate kogumisvõrgust leiab aadressil www.rehviliit.ee.

„Rehviliidu kogumissüsteemiga liitunud firmadel on vastav märk ning keskkonnateadlikult mõtlevad kliendid saavad valida, kus nad rehve ostavad ja vahetavad,“ rõhutas Kuurme.

Rehviliit osaleb suures Eestimaa puhastusaktsioonis Teeme Ära 2008, pöörates aprillis erilist tähelepanu looduses vedelevate rehvide kokkukorjamisele. Rehvid saab tasuta ära anda Rehviliidu suurimas kogumispunktis Tallinna Prügilas, samuti on avatud väiksemate koguste tarbeks teised Rehviliidu kogumispunktid üle Eesti. Aktsiooni käigus puhastatakse loodus hinnanguliselt 600-800 tonnist vanadest rehvidest, kuid see kogus võib osutuda ka suuremaks.