Regionaalminister: sularaha kättesaadavust tuleks ehk seadusega reguleerida

 (136)
Regionaalminister: sularaha kättesaadavust tuleks ehk seadusega reguleerida
Foto: Arno Mikkor, Eesti Päevaleht

Regionaalminister Siim Valmar Kiisler leiab, et tuleb tõsiselt kaaluda, kas sularaha kättesaadavust, st automaatide olemasolu, seadusega nõuda, kuna päris kõigeks maakohtades pangakaardist ja internetist ei piisa.

Kiisler ütles Delfile, et praegu otsustab pangaautomaadi pidamise või selle kinnipanemise üle pank, kes teeb oma otsused lähtuvalt matemaatikast – kas tasub ära või ei. Kiisler nentis, et kuna sularaha kasutamine väheneb, siis polnud ilmselt Virtsu sularahaautomaati majanduslikult mõtet töös hoida.

Minister sõnas aga, et ühel hetkel tuleb tõsiselt arutada, kas sularaha kättesaadavuse osas saab lähtuda vaid pankade ärilistest kaalutlustest või on tegu teenusega, mis peaks olema tagatud kõigis piirkondades ning mille jaoks seadusandjal tuleks nõuded välja töötada.

Sularahaautomaadi vajalikkust tajuvad ka omavalitsused, näiteks Saaremaal on kolm valda võtnud automaadi päästmiseks osa selle ülalpidamise kuludest enda kanda. "Tegelikult ju maapiirkondades kõiki asju pangakaardi ja internetiga korda ajada ei saa, olgu selleks siis kas või bussipileti ostmine."