Regionaalhaigla piirab plaanilist tegevust, et valmistuda koroonaviiruse laiemaks levikuks

 (56)
PERH EMO
PERH EMOFoto: Andres Putting

Seoses tervishoiu hädaolukorraga piirab Regionaalhaigla plaanilist ravitööd, kuna kõrgema etapi haiglana tuleb haiglal valmistuda koroonaviiruse leviku kasvuks.

Regionaalhaiglal tuleb võtta vajadusel vastu COVID-19 nakatunud intensiivravi vajavaid patsiente üle Eesti.

Terviseameti ettepanekul on sotsiaalminister nimetanud praeguse olukorra tervishoiu hädaolukorraks ning on tõstnud tervishoiu valmisoleku tase 1 tervishoiu valmisoleku tasemele 2. „See tähendab, et haiglad peavad plaanilise ravi kättesaadavust piirama või katkestama selleks, et olla valmis eriolukorrast tingitud muutusteks,“ ütles Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu ja lisas: „Plaanilise töö piiramise ettevalmistustega on meie infektsioonikontrolli juhtgrupp tegelenud mitu viimast ööpäeva.“ Peedu sõnul tuleb haiglal eelkõige tagada abi aegkriitilist ravi vajavatele patsientidele, viiruse efektiivne tõkestamine haiglas ning loomulikult patsientide ning töötajate ohutus.

Alates teisipäevast kuni eriolukorra lõppemiseni piiratakse Põhja-Eesti Regionaalhaiglas plaanilist tööd statsionaarsetes osakondades, päevakirurgias, päevaravis ning ambulatoorseid vastuvõtte polikliinikutes. Piiramine võib tähendada ka plaanilise vastuvõtu, uuringu, operatsiooni põhjendatud edasilükkamist või vastuvõtu läbiviimist kaugvastuvõtu kaudu. Mõnel eriala võidakse piiranguid rakendada ka juba 16.03.2020.

„Patsientidega võtab ühendust raviarst, kes teeb otsuse, kuidas konkreetse patsiendiga edasi toimitakse. Ühendust võetakse telefoni teel vähemalt üks päev enne planeeritud Regionaalhaigla külastust,“ kinnitas Regionaalhaigla ravitöö direktor dr Helis Pokker. Dr Pokkeri sõnul oleme juba patsientidega kontakteerumist alustanud ja seda eelkõige riskirühmades olevate patsientidega nende enda tervise ohutuse tagamiseks. „Iga inimese haiguslugu vaatame eraldi ja leiame tema jaoks parima lahenduse“. Iga kuu rohkem kui 10000 patsienti teenindava haigla puhul nõuavad vajalikud ümberkorraldused aega ja paljude töötajate panust.

„Kui teiega juhtumisi ei võeta ühendust ja saabub vastuvõtu kuupäev, siis palun ärge tulge haiglasse kohale, vaid kirjutage kas info@regionaalhaigla.ee või helistage telefonil 617 1300,“ rõhutab dr Pokker.

Regionaalhaigla tagab jätkuvalt tõsiselt tervist- ja elu ohustavate seisundite planeeritud ravi ning jätkab erakorralist ravitegevust.

Patsientide ja tervishoiutöötajate turvalisuse tagamiseks on jätkuvalt keelatud patsientide külastamine.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!