Regionaalhaigla palub riskialadelt saabunud haigustunnustega inimestel EMO-sse mitte pöörduda

 (68)
HIV kiirtest
HIV kiirtestFoto: Ilmar Saabas

Erakorralise meditsiini osakonda (EMO) ei tohiks pöörduda COVID-19 ehk koroonaviiruse piirkonnast tulnud inimesed, kellel ilmnevad haigusele iseloomulikud tunnused (köha, nohu, palavik).

Kõigepealt tuleb telefoni teel nõu pidada oma perearstiga, helistada perearsti nõuandeliinile 1220 või hädaabinumbril 112.

"Kui olete hiljuti naasnud koroonaviiruse riskipiirkondadest ja teil ilmnevad haigustunnused nagu köha, nohu, palavik, siis palume mitte tulla EMO-sse, pidage kõigepealt telefoni teel nõu oma perearstiga, helistage perearsti nõuandeliinile 1220 või hädaabinumbril 112, sealt saate edasised käitumisjuhised. Vajadusel viiakse patsient kiirabiga haiglasse, Tallinnas võtab haiglaravi vajavad patsiendid vastu Lääne-Tallinna Keskhaigla. Erakorralise meditsiini osakonda pöördudes võib viirus edasi levida," rõhutas Regionaalhaigla ülemarst-juhatuse liige prof Peep Talving. "Arvestades puhkuseperioode ning COVID-19 levikut maailmas tervikuna, palume tõsiselt kaaluda puhkusereiside ära jätmist kõikidesse riskipiirkondadesse."

Riskipiirkonnad 27.02.2020 seisuga on Hiina, Põhja-Itaalia, Lõuna-Korea, Iraan, Hong-Kong, Singapur, Jaapan ja Tenerife. Lisaks Macau, Taiwan, Malaisia, Birma, Laos, Tai, Kambodža, Vietnam

Viirushaiguse sümptomitega ei tohi patsiente haiglas külastada

Kuna Eestis on levimas ka erinevad hooajalised viirused sh gripp, palume haiglas viibivaid patsiente külastada võimalikult vähe. Kindlasti ei tohi haiglasse lähedasi külastama tulla mistahes viiruse sümptomitega, sest nii võib seada niigi nõrga immuunsüsteemiga patsientide tervise ohtu. Samuti tuleb loobuda lähedaste külastamisest haiglas, kui olete ise terve, kuid koduste seas on viirushaiguste sümptomitega inimesi.