Reforminoored: valimisea langetamine on vajalik

 (87)
Reformierakond valmistub peoks
Reformierakond valmistub peoksFoto: Andres Putting

Reformierakonna noortekogu annab mõista, et ei nõustu TNS Emori analüütiku Aivar Voogi sõnadega, et 16-aastased valijad oleksid meedia liigse mõju all.

"16-17-aastaste huvi poliitika vastu ei erine täiskasvanute omast. Noortest tunneb poliitika vastu huvi 50% potentsiaalsetest valijatest. Täiskasvanute puhul on vastav näitaja 36%. Parteiline eelistus on täiskasvanutest 60% ja noortest 50 protsendil," vahendab noortekogu juhatus "uuringute tulemusi".

Noortekogu esimees Joonas Vänto ütles: „Valimisea langetamine on Eesti ühsikonnas möödapääsmatu samm ning teemat peab käsitlema võimalikult faktipõhiselt. Ebamäärased ja emotsiooni ajel tehtud oletused ei aita kaasa kontstruktiivsele arutelule.“

"Noored omavad ühiskonnas toimuvast palju paremat pilti kui juba kooli lõpetanud kodanikud. Protsent, mis näitab huvi poliitikas toimuva vastu on selle kõige ehtsam peegel," sõnab noortekogu peasekretär Anti Haugas.

Valimisea langetamine on ühiskonnas "möödapääsmatu samm" ning teemat peab käsitlema võimalikult faktipõhiselt, leiab Reformierakonna noortekogu.