Reformierakonna valimisnimekirja tipus troonivad Rõivas, Ligi ja Pevkur

 (59)
Reformierakonna Üldkogu
Taavi Rõivas ja Andrus AnsipFoto: Rauno Volmar

Reformierakond avaldas oma valimisnimekirja 2015. aasta riigikogu valimisteks. Üleriigilise nimekirja eesotsas on staažikad poliitikud Taavi Rõivas, Jürgen Ligi, Hanno pevkur ja Urmas Paet. Mõneti üllatav on erakonna peasekretäri kõrge asetus - Martin Kukk on viiendal kohal ning edestab seega Keit Pentus-Rosimannust ning Urve Tiidust.

Reformierakonna valimisnimekirjad 2015. aasta Riigikogu valimistel:

1. Haabersti , Kristiine, Põhja-Tallinn
1 Kristen Michal
2 Heidy Purga
3 Remo Holsmer 
4 Vilja Savisaar-Toomast 5 Tiina Lokk-Tramberg 6 Ants Leemets 7 Tatjana Muravjova 8 Karin Pärtel 9 Liina Hermaküla 10 Andres Aro 11 Gerol Silkin 

2. Kesklinn, Lasnamäe, Pirita
1 Keit Pentus-Rosimannus
2 Arto Aas
3 Nikolai Novosjolov 
4 Urmas Sutrop 5 Ülle Rajasalu 6 Imre Sooäär 7 Kalev Kallemets 8 Ivi Eenmaa 9 Eve Pärnaste 10 Georg Aher 11 Olga Asihmina 12 Toomas Viks 13 Kalev Kukk 14 Taavi Toppi

3. Mustamäe, Nõmme
1 Urmas Paet
2 Maris Lauri
3 Eerik-Niiles Kross
4 Martin Kukk 5 Paul-Eerik Rummo 6 Kaido Kaaberma 7 Joonas Vänto 8 Joel Jesse 9 Eero Merilind 10 Õnne Pillak 

4. Harju, Rapla 
1 Taavi Rõivas
2 Laine Randjärv
3 Kalle Palling 
4 Yoko Alender 5 Aivar Sõerd 6 Kalev Lillo 7 Tõnis Kõiv 8 Andre Sepp 9 Enno Fels 10 Mart Võrklaev 11 Andrus Umboja 12 Anneliis Kõiv 13 Madis Milling 14 Ain Täpsi 15 Ena Soodla 16 Vladas Radvilavicius

5. Hiiu, Lääne, Saare
1 Urve Tiidus
2 Kalle Laanet
3 Lauri Luik 
4 Tarmo Mänd 5 Kairi Uustulnd 6 Urmas Sukles 7 Koit Kelder 8 Innar Mäesalu 

6. Lääne-Viru
1 Valdo Randpere
2 Signe Kivi
3 Marko Torm 
4 Toomas Varek 5 Leo Aadel 6 Kaido Veski 7 Indrek Kesküla 

7. Ida-Viru
1 Deniss Boroditš
2 Toivo Asmer
3 Rein Aidma 
4 Aivar Surva 5 Aivar Saarela 6 Tauno Võhmar 7 Tiit Kuusmik 8 Enno Vinni 9 Ain Seppik

8. Järva, Viljandi 
1 Jürgen Ligi
2 Kalle Jents
3 Johannes Kert 
4 Peep Aru 5 Kristjan Kõljalg 6 Madis Timpson 7 Janno Lehemets 8 Rait Pihelgas 9 Tõnu Juul 

9. Jõgeva, Tartu
1 Urmas Kruuse
2 Igor Gräzin
3 Mati Raidma 
4 Terje Trei 5 Reno Laidre 6 Viktor Svjatõšev 7 Toomas Järveoja 8 Kalmer Lain 9 Kaisa Edenberg 10 Raivo Vadi 

10. Tartu linn
1 Ants Laaneots
2 Anne Sulling
3 Urmas Klaas 
4 Rait Maruste 5 Margus Hanson 6 Mihkel Lees 7 Martin Parmas 8 Triin Anette Kaasik 9 Helmer Jõgi 10 Valvo Semilarski
 
11. Võru, Valga, Põlva
1 Hanno Pevkur
2 Liina Kersna
3 Meelis Mälberg 
4 Margus Lepik 5 Aivar Rosenberg 6 Andrus Seeme 7 Agu Kabrits 8 Peeter Sibul 9 Jüri Kaver 10 Anti Haugas 11 Liivi Maran 

12. Pärnu
1 Toomas Kivimägi
2 Jüri Jaanson
3 Väino Linde 
4 Väino Hallikmägi 5 Meeli Pärna 6 Riido Villup 7 Maarja Kõrv 8 Kalev Päit 9 Carmen Illak 10 Kristjan Heamäe

Reformierakonna 2015. Riigikogu valimiste üleriigiline nimekiri: 1 Taavi Rõivas Peaminister 2 Jürgen Ligi Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees 3 Hanno Pevkur Siseminister 4 Urmas Paet Euroopa Parlamendi liige 5 Martin Kukk Reformierakonna peasekretär 6 Keit Pentus-Rosimannus Välisminister 7 Urve Tiidus Kultuuriminister 8 Kalev Lillo Riigikogu maaelukomisjoni liige 9 Igor Gräzin Riigikogu väliskomisjoni liige 10 Urmas Kruuse Tervise- ja tööminister 11 Kristen Michal Riigikogu Eesti Reformierakonna fraktsiooni esimees 12 Ants Laaneots Erukindral 13 Lauri Luik Riigikogu kultuurikomisjoni esimees 14 Arto Aas Riigikogu majanduskomisjoni esimees 15 Kalle Palling Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees 16 Laine Randjärv Riigikogu I aseesimees 17 Anne Sulling Väliskaubandus- ja ettevõtlusminister 18 Valdo Randpere Riigikogu väliskomisjoni liige 19 Urmas Klaas Tartu linnapea 20 Terje Trei Riigikogu maaelukomisjoni liige 21 Liina Kersna Peaministri büroo juhataja 22 Remo Holsmer Riigikogu Eesti Reformierakonna fraktsiooni aseesimees 23 Meelis Mälberg Riigikogu maaelukomisjoni liige 24 Kalle Laanet Riigikogu väliskomisjoni liige 25 Aivar Sõerd Riigikogu rahanduskomisjoni liige 26 Peep Aru Riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni esimees 27 Maris Lauri Rahandusminister 28 Rait Maruste Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees 29 Vilja Savisaar-Toomast Euroopa Parlamendi liige 2009-2014 30 Signe Kivi Eesti Kunstiakadeemia rektor 31 Paul-Eerik Rummo Riigikogu kultuurikomisjoni liige 32 Johannes Kert Kindralleitnant reservis 33 Ivi Eenmaa Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees 34 Mati Raidma Keskkonnaminister 35 Deniss Boroditš Riigikogu majanduskomisjoni liige 36 Madis Milling Saue linnavolikogu liige 37 Jüri Jaanson Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige 38 Yoko Alender Tallinna Linnavolikogu liige 39 Margus Lepik Valga maavanem 40 Heidy Purga Eesti Laul produtsent 41 Andrus Seeme Kõlleste vallavanem 42 EerikNiiles Kross Tallinna Linnavolikogu liige 43 Tõnis Kõiv Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni liige 44 Toomas Kivimägi Pärnu linnapea 45 Mihkel Lees Tartu Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees 46 Margus Hanson Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjoni aseesimees 47 Ain Seppik Tallinna Linnavolikogu Reformierakonnafraktsiooni aseesimees 48 Kristjan Kõljalg Järvamaa Omavalitsuste Liidu esimees 49 Imre Sooäär Riigikogu väliskomisjoni liige 50 Õnne Pillak Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees 51 Madis Timpson Siseministri õigusnõunik 52 Väino Linde Riigikogu põhiseaduskomisjoni liige 53 Janno Lehemets Paide abilinnapea 54 Ülle Rajasalu Harju maavanem 55 Kairi Uustulnd Tallinna Linnavolikogu liige 56 Urmas Sukles Haapsalu linnapea 57 Rait Pihelgas Ambla vallavanem 58 Carmen Illak Arendusjuht 59 Joonas Vänto Siseministri nõunik 60 Aivar Saarela Avinurme vallavanem 61 Kalev Kallemets Riigikogu majanduskomisjoni liige 62 Peeter Sibul Ahja vallavanem 63 Ants Leemets Tallinna Linnavolikogu liige 64 Kalle Jents Riigikogu väliskomisjoni liige 65 Toomas Järveoja Elva linnapea 66 Tiina Lokk-Tramberg Riigikogu kultuurikomisjoni esimees 67 Kalev Kukk Aasta liberaal 2012 68 Agu Kabrits Valgamaa Omavalitsuste Liidu esimees 69 Anti Haugas Reformierakonna Noortekogu peasekretär 70 Nikolai Novosjolov Kahekordne maailmameister epeevehklemises 71 Martin Parmas Üheksakordne Eesti meister võistlustantsus 72 Urmas Sutrop Eesti Keele Instituudi direktor 73 Liivi Maran Naistearst 74 Tõnu Juul Arst 75 Andre Sepp Riigikogu väliskomisjoni liige 76 Rein Aidma Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige 77 Mart Võrklaev Rae vallavanem 78 Andres Aro Ettevõtja 79 Reno Laidre Tartu maavanem 80 Aivar Surva Jõhvi vallavanem 81 Vladas Radvilavicius Ettevõtja 82 Liina Hermaküla Näitleja 83 Leo Aadel Haljala vallavanem 84 Koit Kelder Ettevõtja 85 Triin Anette Kaasik Tartu linnavolikogu aseesimees 86 Helmer Jõgi Tartu Jaan Poska Gümnaasiumi direktor 87 Kalmer Lain Riigikogu riigikaitsekomisjoni liige 88 Kaido Kaaberma Vehklemistreener 89 Kaisa Edenberg Aeroobikakuninganna 90 Toomas Varek Rakvere linnavolikogu esimees 91 Jüri Kaver Ettevõtja 92 Meeli Pärna Tantsukool WAF juht 93 Tatjana Muravjova Riigikogu liige 2005-2011 94 Innar Mäesalu Riigikogu riigikaitsekomisjoni liige 95 Aivar Rosenberg Riigikogu keskkonnakomisjoni liige 96 Tarmo Mänd Riigikogu rahanduskomisjoni liige 97 Maarja Kõrv Nõunik 98 Enno Fels Keila linnapea 99 Eve Pärnaste Eesti Rahvuslik Sõltumatuse Partei asutaja 100 Andrus Umboja Jõelähtme vallavanem 101 Viktor Svjatõšev Jõgeva maavanem 102 Kristjan Heamäe Tallinna Linnavolikogu Reformierakonnafraktsiooni nõunik 103 Väino Hallikmägi Ettevõtja 104 Tauno Võhmar AS Eesti Gaas transpordikütuste valdkonna juht 105 Ain Täpsi Ettevõtja 106 Toomas Viks Siseministeeriumi pressinõunik 107 Joel Jesse Harju maavalitsuse arengutalituse juhataja 108 Tiit Kuusmik Toila vallavanem 109 Ena Soodla SA Väärtustades Elu tegevjuht 110 Anneliis Kõiv Lottemaa kommunikatsiooni- ja eriprojektide juht 111 Raivo Vadi Pala vallavolikogu liige 112 Eero Merilind Perearst 113 Gerol Silkin Ettevõtja 114 Enno Vinni AS G4S Eesti müügijuht 115 Indrek Kesküla Väike-Maarja vallavanem 116 Karin Pärtel Tallinna Kristiine Gümnaasiumi õpetaja 117 Valvo Semilarski Tartu abilinnapea 118 Kaido Veski Kunda linnavolikogu esimees 119 Georg Aher MTÜ Koolitus- ja Nõustamiskeskus HARED juhatuse liige 120 Marko Torm Lääne-Viru maavanem 121 Toivo Asmer Ettevõtja 122 Riido Villup Tammiste hooldekodu juhataja 123 Kalev Päit Ehitusinsener 124 Taavi Toppi Nõunik 125 Olga Asihmina AS Leibur tootmis- ja väljastusteenistuse juht