Reformierakonna peasekretär kutsub sotsiaalmeedias inimesi üles raha annetama

 (143)
Reformierakonna peasekretär kutsub sotsiaalmeedias inimesi üles raha annetama
Foto: Ilmar Saabas

Reformierakonna peasekretär Martin Kukk kutsub enda Facebooki lehel inimesi üles parteid rahaliselt toetama ning ka erakonna poolt hääletama.

"Toetades Reformierakonda rahaliselt aitad kaasa lihtsa ja madala maksusüsteemi arendamisele, vanemahüvitise kaitsmisele ja sellele, et järgmisel neljal aastal oleksid kohalikes omavalitsustes inimesed, kes hoiavad korras meie kodukandi," kirjutas Kukk enda Facebooki lehel.

Samuti lisas erakonna peasekretär, et nagu ütleb seadus, annetada saavad ainult eraisikud.

Kuke postituse all on aga mainitud koheselt, et peasekretäri nimetatud asjadele peaks eelkõige kaasa aitama ju valimistel hääletamine, mitte rahaline panus.

"Minu teadaanne oli neile, kes on vabatahtlikult nõus veel midagi lisaks tegema. Mõned ostavad poest jalgpallisärgi, teised toetavad valimiskampaaniat 10 euroga," põhjendas Kukk.

2012. aasta mais sattus Reformierakond Silver Meikari avalduse tõttu rahastamisskandaali, mis lõppes sama aasta oktoobris riigiprokuröri Heili Sepa seisukohaga, et kogutud tõendid olid küll piisavad kuriteokahtluse tekitamiseks, kuid need ei ole küllaldased, et põhistada veenvat süüdistust.