Reformierakonna esinumber europarlamendi valimistel on Kaja Kallas, mitte varem soosikuks peetud Paet

 (81)
ETV Foorum
Foto: Andres Putting

Reformierakonna juhatus esitab üldkogule kinnitamiseks Euroopa Parlamendi valimiste programmi ja kandidaatide nimekirja, nimekirja esinumber on riigikogu liige Kaja Kallas.

Kolmapäeval kogunenud Reformierakonna juhatus tegi pühapäeval toimuvale erakonna üldkogule ettepaneku kinnitada Euroopa Parlamendi valimiste programm ja kandidaatide nimekiri.

Reformierakonna 12 kandidaati Euroopa Parlamendi valimistel 2014 on: Kaja Kallas, Urmas Paet, Igor Gräzin, Jürgen Ligi, Laine Randjärv, Vilja Savisaar-Toomast, Rait Maruste, Urve Tiidus, Aivar Sõerd, Margus Hanson, Urmas Klaas ja Arto Aas.

Reformierakonna valimisnimekiri ja programm Euroopa Parlamendi valimisteks kinnitatakse erakonna üldkogul 2. märtsil Tallinnas Swissotel konverentsikeskuses.

Reformierakonna peasekretär Martin Kukk ütles erakonna seatud nimekirja kommenteerides, et nad tahavad, et Eestit esindaksid Euroopas väärikad ja kogenud inimesed. "Inimesed, kes pühendavad kogu oma energia Eesti huvide kaitsmisele. Eestlased suure algustähega. Ilma igasuguse kahtluseta paneme just meie europarlamendi valimistele välja kõige tugevaima nimekirja,“ ütles Kukk.

Reformierakond tahab Kuke väitel ellu viia strateegiad, mis juhivad Euroopa välja majandusseisakust ja loovad pikaajalise kasvu.

Vabariigi valimiskomisjoni teatel selguvad europarlamendi valimistulemused kahes järgus. Esmalt jagatakse mandaadid erakondade ja üksikkandidaatide vahel d’Hondti meetodil põhinevate võrdlusarvude alusel. Seejärel jagatakse kohad mandaadi saanud nimekirja sees enim hääli saanud kandidaatidele.

Erakonna esimene võrdlusarv on talle antud häälte koguarv. Teine võrdlusarv on erakonna häälte koguarv jagatud kahega, kolmas võrdlusarv on erakonna häälte koguarv jagatud kolmega jne. Üksikkandidaadi võrdlusarv on talle antud häälte arv.