Reformierakondlased purelevad võimu pärast

 (54)

Harku valla reformierakondlased on omavahel tülli pööranud ning tahavad umbusaldust avaldada vallavalitsusele, mille ise pärast viimaseid valimisi kokku panid.

Erinevalt tavapärasest ei ole vastakuti opositsioon ja koalitsioon, vaid võimupiruka juures olijad jagavad seda lihtsalt ümber — omavahel jagelevad kaks Harku valla reformierakondlasest juhtfiguuri, volikogu esimees Allan Kiil ja vallavanem Ott Kasuri, kes on valda juhtinud juba selle taasloomisest alates, kirjutab Postimees.

Vallavalitsuse umbusaldusavaldusele kirjutas alla 11 koalitsiooni kuuluvat reformi- ja keskerakondlasest vallavolinikku, avaldus tuleb arutusele 22. novembri istungil, siis saab kuulda ka põhjalikumat ülevaadet umbusalduse põhjuste kohta.

Harku vallavolikogu esimehe, reformierakondlase Allan Kiili sõnul väärib vallavalitsus umbusaldust viletsa töö pärast.

Tänavu juunis kirjutas Äripäev, kuidas Kasuri ostis Tabasalus kaks korterit Merko Ehituse kortermajadesse, mille kerkimise ajal kahtlustati vallajuhte kokkumängus ehitajaga, abivallavanem Deiw Rahumägi sattus oktoobri algul korruptsioonikahtlustuse alla seoses Vääna Jahiseltsi maja ehituse ning valla ATV oma huvides kasutamisega.

Refereeritud artikli täistekst Postimees Online’s