Reformierakond reitingutest: SDE ja IRLi valijad ootavad selget signaali, et nende osalemine valitsuses on kindel

 (69)
Koalisatsiooniläbirääkimiste pressikonverents
Koalisatsiooniläbirääkimiste pressikonverentsFoto: Tiit Blaat

Emori uuringu kohaselt kujunes märtsi keskel Vabaerakond IRList populaarsemaks. Valimistulemusega võrreldes kaotas IRL neli protsenti, Vabaerakond aga võitis kolm protsenti toetust. Ülejäänud erakondade reitingud jäid enamvähem samaks.

Reformierakonna peasekretäri Martin Kuke sõnul näitavad küsitlustulemused, et valimistulemused peegelduvad Reformierakonna ja Keskerakonna reitingunumbrites.

"Küll aga tundub, et sotsiaaldemokraatide ja IRLi valijad ootavad ilmselt selget signaali, et nende erakondade osalemine valitsuses on kindel. Mida kauem on ebamäärasust, seda suurem ebakindlus on ka nende toetajate hulgas," kommenteeris Kukk.

Reformierakond, IRL ja Sotsiaaldemokraatlik erakond on pidanud juba nädalaid raskeid läbirääkimisi uue valitsuskoalitsiooni loomiseks.

IRLi peasekretär Tiit Riisalo polnud IRLi toetuse langusest üllatunud. "IRLi toetusprotsendi langemine peale valimisi oli ootuspärane. IRLi valimistulemus oli eeldatust tagasihoidlikum ning see asjaolu sai ka laialdast meedikajastut," kommenteeris Riisalo ERR-i uudisteportaalile.

Vabaerakonna esimees Andres Herkel seletab partei populaarsuse kasvu asjaoluga, et pärast valimisi on saadud piisavalt palju tähelepanu.
"Vabaerakonnal on õnnestunud pärast valimisi olla küllalt nähtav," ütles Herkel ERR-i uudisteportaalile.