Reform näitas uuele koalitsioonile rohelist tuld

 (43)
Reform näitas uuele koalitsioonile rohelist tuld
Foto: Ilmar Saabas

Täna erakorraliselt kogunenud Reformierakonna volikogu andis heakskiidu Reformierakonna, IRLi ja Rahvaliidu delegatsioonide poolt koostatud koalitsioonilepingule, sealhulgas 2009. ja 2010. aasta eelarveplaanile, mis näeb ette eelarvedefitsiidi hoidmise kolme protsendi piires.

„Pidasime oluliseks volikogu kiirendatud korras kokku kutsumist, et anda selge sõnum, et soovime Eestit nõrgestava ebamäärasuse perioodi lõpetamist. Meie ei otsi ettekäändeid määramatuse pikendamiseks,“ ütles Reformierakonna volikogu esimees Rain Rosimannus pressiesindaja teatel.

„Volikogu arutelu oli väga tõsine, sest otsused, mis paratamatult tuleb langetada, on väga valusad. Eriti raske otsus on Reformierakonna jaoks käibemaksu ja töötuskindlustusmaksu tõstmine. Aga teist valikut ei ole, kui tahame säilitada Eesti rahandusliku usaldusväärsuse ja tuua Eesti sellest kriisist kiiremini välja,“ sõnas erakonna volikogu esimees.

„Loodame, et IRLi ja Rahvaliidu volikogud suudavad leida sisemise üksmeele ja annavad juba järgmise nädala alguses oma heakskiidu uue koalitsiooni sünniks,“ lisas Rosimannus.

 Vaata videot
Video vaatamiseks pead omale installeerima Flash Player 8 playeri, mille allalaadimiseks vajuta siia.