DELFI - Värsked uudised Eestist ja välismaalt

Reamehe enesetapujuhtumi toimik sai 75 aastaks juurdepääsupiirangu

 (79)
Reamehe enesetapujuhtumi toimik sai 75 aastaks juurdepääsupiirangu
Foto: Rauno Volmar, Eesti Päevaleht

Tänavu jaanuaris enesetapu sooritanud kaitseväe reamehe Aleksei Logvinenko vanemate ning kaitseväe esindajate kohtumise järel otsustati, et surmajuhtumi uurimine lõpetatakse, toimik jääb 75 aastaks vaid ametialaseks kasutamiseks.

Sõjaväepolitsei juurdluse kohaselt oli Aleksei Logvinenko surma põhjuseks enesetapp ning see ei olnud seotud teenistuskohustuste täitmisega, vahendasid ERR Uudised venekeelset "Aktuaalset kaamerat".

Täna uurija juures toimunud kohtumisel anti Aleksei vanematele Leonid ja Taissia Logvinenkole ning noormehe sõbrannale üle noormehe hüvastijätukiri, tema märkmik ja päevik, enne seda olid vanematele üle antud hüvastijätukirja ja tema märkmete koopiad.

Leonid Logvinenko sõnul tekkis tal täna pärast kohtumist veelgi rohkem küsimusi.

"Sõjaväelased ei suutnud selgitada või meie ei saanud aru, miks sõdur, kes vajas jalatseid nr 46 (Logvinenkole oli varem väljastatud kantud saapad nr 46, seejärel anti talle nr 45 saapad - toim.), kandis traagilisel päeval nr 44 saapaid!" sõnas isa ja lisas, et "sõjaväelased ignoreerisid Aleksei sõnu tema seisundi kohta ja meditsiiniteenistuse poole pöördumist".

Esimese jalaväebrigaadi tagalapataljoni meditsiiniallüksuse autojuht, 23-aastane Aleksei lasi ennast 11. jaanuaril automaadist Galil maha. Tema vanemad rääkisid RusDelfile, et suuda uskuda poja enesetappu, kuna Aleksei tahtis väga armees teenida ning valmistus ka pulmadeks.

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.