Raul Eamets: tulevikus Eesti ilma välistööjõuta hakkama ei saa

 (54)
Raul Eamets: tulevikus Eesti ilma välistööjõuta hakkama ei saa
Foto: DELFI

TÜ makroökonoomika professor Raul Eamets väidab, et välistööjõu sissetoomine on Eesti jaoks paratamatu ja majanduslikult oleks mõttekam haritud tööjõu sisserännet pigem soodustada.

Neljapäeval toimub Tallinnas, Euroopa Liidu majas TÜ Euroopa kolledži korraldatud EL-Venemaa teemalise loengusarja viimane loeng. Sarja viimased esinejad on siseministeeriumi migratsiooni- ja piirivalvepoliitika osakonna juhataja Ruth Annus ning Tartu Ülikooli makroökonoomika professor Raul Eamets. Juttu tuleb migratsioonist tööjõu vaba liikumise kontekstis ning immigratsioonipoliitika kujundamise lähtekohtadest.

Eametsa sõnul pole inimeste rände näol tegemist ainult negatiivse nähtusega. Tema hinnangul on Eesti väljarände tõttu kannatanud vähem kui meie lõunanaabrid. "Meie peamine sihtriik on Soome, mis tähendab, et võrreldes naabritega on suhteliselt rohkem pendelrännet. Tulenevalt demograafilisest olukorrast vajab Eesti tulevikus välistööjõudu, samas on vaja tõsta tootlikkust ning vähendada töötust, ehk on ka sisemisi reserve," ütleb Eamets.

Loenguid saab kuulata Tallinnas, Euroopa Liidu majas (Rävala 4) 19. aprillil algusega kell 15. Osavõtt on kõigile huvilistele tasuta.