Ratas soovib maksumuudatustega vähendada ebavõrdsust

 (305)
Jüri Ratas
Jüri RatasFoto: Madis Veltman

Maksudebati algatanud peaminister Jüri Ratas ütles, et muudatused võiksid kaasa tuua suurema ühiskondliku võrdsuse, vahendab ERRi uudisteportaal.

"Eesti uueks sihiks peab olema suurem ühiskondlik võrdsus, mis toob endaga kaasa pikemaajalise kõrgema majanduskasvu," rääkis Keskerakonna esimees Ratas täna erakonna volikogu ees peetud kõnes.

Ratas märkis, et viimased paarkümmend aastat on Eesti ühiskonnas ja poliitikas vaadatud maksu- ja eelarveküsimusi väga ühekülgselt ning isegi dogmaatiliselt.

Peaministri sõnul on Eesti olnud aastaid sissetulekute jaotuse poolest Euroopa Liidu ebavõrdsemate riikide hulgas, mistõttu on ühiskonnas probleeme ja lõhesid nagu näiteks töö- või tööjõupuudus maapiirkondades, aastate jooksul toimunud väljaränne või suur suhtelise vaesuse määr. Nüüd tuleb neid hakata tasandama, leidis Ratas.

Keskerakonna esimees märkis, et olles olnud peaministrina ligi kolme aasta jooksul riigi eelarvestrateegia ja riigieelarve koostamise juures, soovib ta püstitada avalikkuse jaoks küsimuse, kas meie olemasolev maksusüsteem ja eelarvepoliitika on parim, milleks oleme suutelised.