Rannamäe: pensioniea tõus on ohver euroaltarile

 (22)
Rannamäe: pensioniea tõus on ohver euroaltarile
Foto: Andres Putting

Vikerraadio saates "Rahva teenrid" arutlesid ajakirjanikud muuhulgas pensioniea tõstmise teemadel ja jõudsid järeldusele, et selle kiirkorras vastuvõtmise ainsaks põhjenduseks saab olla valitsuse soov näidata jätkusuutlikkust.

Nad ei ole suutnud ka veenvat sõnamulinat suutnud välja mõelda, miks seda oleks nüüd vaja teha," arvustas Aarne Rannamäe koalitsioonipoliitikute põhjendusi pensioniea kiirkorras tõstmise vajaduse kohta. "Oleks valimistele lähemale toonud? Väga tore, oleks valimiste teema olnud. Praegused väited ei kannata kriitikat. Praegu tundub, et euroaltar on ainukene."

Kuigi Eesti on ametlikult täitnud nii inflatsioonikriteeriumi kui eelarvedefitsiidi kriteeriumi, on jätkusuutlikkuse kriteerium palju ebamäärasem. "Valitsusel on võimalus näidata, et oskame tulevikku vaadata," tõdes Neeme Korv.

Möödunud nädalal küttis riigikogus kirigi valitsuse soov seadustada kiirkorras pensioniea tõus 2027. aastaks 65-eluaastani. Opositsiooni survel oli valitsus sunnitud sellest plaanist loobuma ja seaduse menetlemine jätkub ülejärgmisel nädalal.