Rakvere linnavolikogu valis linnapeaks Toomas Vareki

 (19)
Rakvere linnavolikogu valis linnapeaks Toomas Vareki
Toomas VarekFoto: Rauno Volmar, Eesti Päevaleht

Kolmapäeval kogunenud Rakvere linnavolikogu valis Andres Jaadla asemel uueks linnapeaks Toomas Vareki.

Vareki kandidatuuri vastu ei hääletanud keegi, poolt oli 18 linnavolikogu liiget ja kaks liiget jäid erapooletuks, ütles Rakvere linnavalitsuse pressiesindaja BNS-ile.

Kui vahetunud linnapea välja arvata, jätkab Rakvere linnavalitsus senises koosseisus - abilinnapeadena Sven Kesler ja Tiina Halling ning linnavalitsuse liikmetena Tiina Halling ja Ain Suurkaev.

Toomas Varek on ka varem olnud Rakvere linnapea. Aastatel 1996-1999 oli ta linnapea ja 1999-2005 Rakvere volikogu liige. Kolmel korral on ta valitud riigikogusse.

Varek oli kuni selle aasta kevadeni Keskerakonna liige, kuid lahkus siis sellest parteist. 2011. aastal kandideeris ta Keskerakonna nimekirjas riigikogusse, sai 679 häält ning ei pääsenud parlamenti.

Aastatel 2005-2006 oli Varek riigikogu aseesimees ja 2006-2007 riigikogu esimees. Siim Kallase juhitud valitsuses oli Varek 2003. aastal lühikest aega siseminister.

Rakvere senine reformierakondlasest linnapea Andres Jaadla teatas augusti algul oma tagasiastumisest, kuna riigikohus otsustas mitte menetleda tema määruskaebust ning õigusvaidlused lähevad tagasi esimese astme kohtusse.