Rakvere gümnaasiumi 8. klassi õpilasel diagnoositi koroonaviirus

 (53)
Koroona Tallinnas 13.03.2020
Koroona Tallinnas 13.03.2020Foto: Andres Putting

Tüdruk käis eelmisel nädalal neli päeva koolis, kuni selgus, et ta oli nädalavahetusel olnud viirusesse nakatunuga samas seltskonnas.

Rakvere gümnaasiumi direktori Aivar Pardi sõnul sai tüdruku ema neljapäeval teada, et nad viibisid nädalavahetusel nakatunuga samas seltskonnas, mille peale läks tüdruk keset koolipäeva koju. Eile andis terviseamet koolile teada, et tüdruku testi vastus oli positiivne.

Direktori sõnul on koolis üsna palju eakaid õpetajaid, kes võisid tüdrukuga nelja koolipäeva jooksul ühel või teisel moel kokku puutuda. Seda, kui palju on koolipersonali või õpilaste hulgas krooniliste haigustega inimesi, direktor ei tea. Ta lisas, et tema meelest ei olnud tüdrukul viiruse sümptomeid ajal, mil ta nakatununa koolis käis.

Terviseameti ida regionaalosakonna juhataja Marje Muusikuse sõnul on praegu raske öelda, kui palju tüdruk puutus koolis viiruse riskirühmaga kokku, kuid terviseameti inspektorid katsuvad lähikontaktsed välja selgitada.

Nakatunud tüdruku klassis käib üle 20 inimese ning Rakvere gümnaasiumis on õpilasi veidi üle 400.

Lääne-Virumaal on see teine kinnitatud koroonaviiruse juhtum.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!